Паркетна дошка —  це натуральна деревина, що завдяки багатошаровій конструкції забезпечує стабільність підлоги. Саме це дає змогу найбільш ефективного використання матеріалу під час облаштування підлоги. Оптимальний варіант для експлуатації на підлогах з обігрівом. Крім того, виглядає дошка паркетна надзвичайно естетично та відрізняється високими експлуатаційними характеристиками. 

Особливості паркетної дошки

Дошка має три шари покриття:

  • основа —  найчастіше цю функцію виконує фанерний лист, його товщина становить 2-3 мм;
  • внутрішній —  дерев'яні планки хвойного дерева, товщина 1-2 мм;
  • зовнішній —  планки з цінних порід, товщина 1-7 мм.

Завдяки надійному та повністю безпечному клеєві ці шари надійно з'єднуються між собою. Для того, щоб готова конструкція була максимально міцною, кожен наступний рівень укладається перпендикулярно попередньому. Є кілька вагомих причин, чому варто придбати паркетну дошку для облаштування підлоги.

  1. Естетичний зовнішній вигляд. Натуральна деревина виглядає на підлозі доречно та красиво. За рахунок великого різноманіття декорів та відтінків є можливість реалізації найсміливіших дизайнерських задумок.
  2. Хороші експлуатаційні характеристики. Сучасні технології виробництва дають можливість отримати паркетну дошку, що не боїться вологи, стійка до нагрівання, деформацій, механічних пошкоджень.
  3. Натуральність. В основі виключно натуральні та безпечні матеріали.
  4. Простота укладання. Завдяки замковій системі з’єднання суттєво спрощується та пришвидшується процес монтажу.
  5. Легкість догляду. Для того, щоб видалити з поверхні плями достатньо протерти її вологою ганчіркою.

Обираючи паркетну дошку, потрібно заздалегідь підібрати породу деревини, що буде представляти зовнішній шар. Краще віддати перевагу твердим породам —  вони менше піддаються механічним пошкодженням та більш стійкі до вологи. Найбільшим попитом користується паркетна дошка з дуба та ясена. Ці породи міцні та довговічні.

Окремо слід звернути на форму, малюнок, кольорову гаму. Кількість смуг впливає на експлуатаційні характеристики паркетної дошки. Додатково потрібно враховувати спосіб обробки верхньої поверхні дошки —  вона може бути хвилястою, гладкою чи брашованою.

Вибір оптимального варіанту залежить від індивідуальних уподобань. Зробити правильний вибір завжди готові допомогти менеджери інтернет-магазину Альберо.