Вирішивши зробити сходинки самостійно, почати слід з складання плану або проекту робіт. На цьому етапі потрібно визначитися з розмірами ганку, кількістю ступенів, сходи на горище купити львів (http://www.siding.lviv.ua/cat/shody-na-goryshhe/), а також визначитися з конструкційними особливостями.

Як правило, ганок роблять врівень з першим поверхом будинку, залишаючи запас не менш ніж 5 см, для вхідних дверей, якщо вона відкривається назовні. Часто ганок прилаштовують до вже повністю готового будинку. Бажано внести в план гіпсокартонні системи купити і перила, адже взимку, або в дощову погоду підніматися сходами без опори може бути небезпечно.

Важливо врахувати всі параметри майбутньої споруди

Щодо розмірів ступенів стандартним і кращим варіантом вважається їх висота 15 см і ширина близько 30 см. Зазвичай не роблять більше трьох, частіше – дві, але при суворому кліматі з рясними снігопадами і більш високому цоколі будівлі їх може знадобитися і більше. При цьому якщо сходинок 4 і більше – перила обов'язкові. Зверніть увагу! Найкомфортнішим ухилом сходів є кут в 30 градусів. Якщо ж він менше 23 градусів, то краще обійтися пандусом.

Вибирайте гладкі і просушені дошки

Раніше гуртівня будівельних матеріалів львів (http://www.siding.lviv.ua/) вже згадувала матеріали, придатні для створення ступенів, зупинимося докладніше на особливостях їх вибору. Крім того, що ганок має гармоніювати з загальним стилем будинку, слід звертати увагу і на якісні характеристики матеріалів для нього.

У більшості випадків використовують бетон або деревину. До порід дерев, придатних для цієї мети будуть міцні сорти, такі як дуб, ясен, клен і бук. Вони застосовуються для виготовлення самих сходинок, а опори і перила робляться з більш м'якої і недорогої деревини, як правило, різних хвойних порід. Крім того, вибираючи матеріал, потрібно переконатися, що він достатньо просушений і не має вад – сучків, тріщин і т. д.

Щоб створити ганок з бетону вам підійде звичайна суміш цементу (400 М) з піском і щебенем.