методи тиснення

Створення об'ємного зображення шляхом тиснення на поверхні паперу дерева чи шкіри – це популярний прийом виготовлення оригінальної поліграфічної продукції. Отримувані зображення не тільки виглядають оригінально та якісно, вони ще й приємні на дотик і довговічні. Так за допомогою сучасних пресів типографіям вдається отримати креативну рекламну чи сувенірну продукцію. Сьогодні поліграфії використовують кілька видів тиснення – давайте розглянемо найпопулярніші з них.

Тиснення фольгою – блиск та ефект дорогоцінного металу

Фольга часто використовують для декору поліграфічної продукції. Вона дозволяє прикрасити поверхню, надаючи їй більш розкішного та благородного вигляду. Існує кілька видів фольги, яка використовується типографіями:

  • дифракційна;
  • голографічна (використовується для позначення оригінальної продукції у порівнянні з підробкою);
  • металізована (срібло, бронза, золото);
  • кольорова.

Найбільш популярним видом фольги є металізована. Особливо це стосується імітації благородного золота, яке враз підвищує елітність виробу. Фольга створює красивий ефект та дозволяє прикрасити різні види поліграфії від листівок та іншої сувенірної продукції до корпоративних візитних карток. Ви можете замовити послугу тиснення золотом за посиланням.

Щодо безпосереднього процесу тиснення фольгою, існує два основні методи нанесення декоративного шару на папір, пластик або шкіру:

  • Гаряче тиснення. В процесі нанесення фольга піддається нагріванню, і вже після цього під тиском наноситься на поверхню.
  • Холодне тиснення. В такому випадку фольга має спеціальний шар клею, який активується під ультрафіолетовим випромінюванням та забезпечує хороше зчеплення фольги з основою продукції.

Конгревне тиснення – мінімалізм та лаконічність

Такий прийом нібито підвищує зображення над основою поліграфічної продукції. Таким чином вдається отримати об'ємний випуклий візерунок. Його форма задається за допомогою спеціального кліше, до якого притискається папір.

Конгревне тиснення може бути кольоровим або в тон основи. Щодо безпосередньо зображення, воно може бути однорівневим або різнорівневим (другий варіант виглядає набагато презентабельніше).

Сліпе тиснення – стильне оформлення поліграфії

Сліпе тиснення по-іншому також називають блінтовим. Під час такого методу обраний малюнок вдавлюється до поверхні паперу, шкіри або пластику без додаткових прикрас у вигляді фольги. По суті сліпе тиснення нагадує печатку, яка дозволяє отримати відтиск малюнку.

Додатково вже як останній етап створення поліграфічної продукції малюнок можна прикрасити фольгою або фарбою для більшої виразності.

Блінтування найчастіше використовується при створенні дипломів, посвідчень, книг, шкіряних виробів тощо. Воно, як і фольгування, буває двох видів: холодним та гарячим. Вибір того чи іншого типу тиснення буде залежати від характеристик матеріалу – чи зможе він витримати нагрівання?

Який же метод тиснення найкращий?

Прикрашання поліграфічної продукції методом тиснення – це гарантія отримання оригінального та стильного виробу. Цим активно користується багато брендів, адже фольгування або конгревне тиснення дозволяє прикрасити продукцію, зробити бренд більш впізнаваним та привабливим для інших людей.

Таким прийомом прикрашають все – від візиток чи листівок до коробок цукерок чи аксесуарів, книжок, документів.

Який саме метод тиснення обирати? Все залежить від типу продукції – в деяких випадках актуальніше прикрасити виріб блискучою фольгою, яка буде переливатися та створювати розкішний ефект. А подекуди більш доречно використовувати лаконічніше, але тим не менш стильне сліпе або конгревне тиснення.

Окрім ваших побажань та вподобань, необхідно також звернути увагу на матеріал, який буде піддаватися тисненню, його фізико-хімічні характеристики та здатність витримувати високі температури і тиск.

Сам процес стиснення доволі складний та багатокомпонентний. Тут важливо знайти типографію, яка використовує інноваційне обладнання (кліше та преси) для досягнення ефектного та красивого результату.