Останнім часом захворювання опорно-рухового апарату значно «помолодшали». Сюди відносяться артрити, остеоартрози, лідируючі серед різних хвороб суглобів. Подібні недуги розвиваються непомітно, але завдають великої дискомфорт і знижують якість життя. Сюди ж можна зарахувати і хрускіт в колінах.

Детальніше про хрускіт у колінах читайте на сторінках сайту viprosal-v.ua!

Працюючи тривалий термін за комп'ютером, переважна більшість людей стикається з явищем хрускоту в колінах. Більш того, хрускіт і неприємні відчуття в цій галузі можуть також з'являтися під час підйому по сходах. А для тих, хто займається спортом, коліна є чи не найбільшою травмоопасной зоною. Багато спортсменів, присідаючи, відчувають специфічний хрусткий звук в суглобах колін.

Сторонні звуки, які не супроводжуються больовими відчуттями, ще не привід записуватися на прийом до лікаря.

Якщо ж, крім хрускоту, людина відчуває біль, поколювання, оніміння коліна, - пора звернутися до фахівця. Причини хрускоту діагностують такі фахівці, як травматологи, ортопеди, ревматологи. Своєчасна допомога лікаря не тільки попередить подальше патологічне розвиток, але і зніме больовий синдром, відновить роботу суглоба.

Звідки з'являється хрускіт у колінах?

Колінний суглоб повинен рухатися плавно і легко, без сторонніх звуків - це значить, що хрящ знаходиться в безпеці. А виникнення хрускоту свідчить про порушення цілісності тканини хряща. Саме тому ковзання йде з певним тертям - виникає скрип або хрускіт. У медицині навіть є відповідний термін - крепітація. Найчастіше так званий хрест в колінах з'являється, коли суглоби починають рухатися і лопаються маленькі бульбашки газу. До речі, іноді крепітація з'являється через втрату еластичності хрящів - тканини труться одна об одну, провокуючи хрест.

Найпоширеніші причини появи хрускоту в колінах: 

  • надмірна вага тіла, що дає зайве навантаження на коліна, 
  • взуття на підборах (це стосується багатьох жінок і дівчат), 
  • зловживання солодкими і солоними стравами, 
  • низька рухова активність, що призводить до ослаблення м'яза, 
  • порушення кровообігу і погіршення хрящової структури, 
  • патологічний хрускіт в колінах може бути викликаний процесом природного старіння і генетикою.

Чи можна поліпшити ситуацію і вжити заходів проти хрускоту в колінах, не вдаючись до послуг медиків? Отже, існує ряд вправ, спрямованих на реабілітацію рухливості в щиколотках і стегнах. Справа в тому, що погана мобільність посилює навантаження на коліно, а це і призводить до болів і хрускоту.