Бути в гарній фізичній формі важливо не тільки влітку. Зайва вага, пасивний спосіб життя, неякісний раціон негативно впливають на стан здоров'я. До того ж займатися спортом і правильно харчуватися на постійній основі набагато простіше, ніж з тривалими паузами. Це перетворюється на звичку, а потім — на комфортний спосіб життя. Через кілька тижнів необхідність піти на тренування не викликатиме у вас негативних емоцій, а від солодкого або фастфуду буде просто відмовитися.

З чого почати?

В першу чергу потрібна об'єктивна оцінка фігури. Дізнайтеся свою вагу, зріст і використовуйте калькулятор індексу маси тіла. За допомогою сервісу ви зможете зрозуміти, чи потрібно вам худнути, набирати кілограми або просто досить підтримувати форму. Якщо ви незадоволені тілом — це ще не означає, що у вас зайва вага. Цілком можливо, що причина в ослаблених м'язах. Досить зайнятися спортом, щоб зробити фігуру витонченою.

Придбайте точні ваги. Бажано навіть замовити «розумний» пристрій. Такі ваги здатні аналізувати масу тіла в процентному співвідношенні (жир, м'язи, вода).

В ідеалі — пройти обстеження організму. Зверніться до дієтолога-ендокринолога. Він може направити вас на аналізи:

  • розгорнутий і біохімічний;
  • на глюкозу, глікірованний гемоглобін, кортизол;
  • жіночі гормони, гормони щитовидної залози;
  • ферментативний (робота підшлункової).

Іноді проблеми з вагою пов'язані з хворобами шлунка, порушенням травлення. Якщо плануєте серйозні фізичні навантаження в тренажерному залі —  не завадить перевірити серце.

Корисні поради

Регулярність тренувань та сталість правильного харчування важливі не тільки для отримання результату, але і вашого емоційного стану. Після зриву або довгої паузи набагато складніше повертатися до здорового способу життя.

Візьміть за правило, що лінь або поганий настрійне причина відмовлятись від тренування. Цілком можливо, що на наступний день виникне реальна перешкода. Краще виконайте хоча б основні вправи. 

Режим харчування не повинен викликати у вас дискомфорт. Правильно підібраний раціон забезпечує насичення організму і мінімізує ймовірність зриву.

Бажано міняти своє життя поступово. Почніть з 20-хвилинних тренувань і відмови від найшкідливіших страв. Коли вам буде комфортно — збільшуйте список вправ і продуктів.

Замінюйте шкідливу їжу замість того, щоб відмовлятися від неї. Причому орієнтуйтеся на свої власні переваги. Деяким людям фрукти і курага ніколи не замінять цукерки. Спробуйте чорний шоколад, мед або десерти на основі банана. Наприклад, з останнього виходить непогане морозиво без цукру і вершків.

Чи не скидайте з рахунків масаж. Він допомагає швидко скинути кілька кілограмів. Однак багато що залежить від фахівця.

Від переїдань можуть допомогти сеанси психотерапії та зміна обстановки.