Оптова торгівля лікзасобами передбачає купівлю медикаментів у виробників або посередників, зберігання та продаж ліків, наприклад, лікувальним закладам або суб’єктам роздрібної торгівлі. Ліцензія на аптеку не дозволяє займатися цим видом діяльності.

Особливості оптового продажу медикаментів і відкриття аптечного складу

Для здійснення оптової торгівлі потрібен окремий дозвільний документ. Який саме, ми розглянемо в даній публікації. Причому таку ліцензію необхідно мати кожному учаснику процесу гуртової купівлі-продажу медичних препаратів.

Ліцензія на оптову торгівлю аптечними засобами

Ліцензію, необхідну для здійснення оптової торгівлі лікзасобами, здебільшого називають фармацевтичною ліцензією. Насправді, фармацевтична ліцензія — це більш широке поняття, що включає дозвіл як на оптову, так і на роздрібну торгівлю медикаментами.

В нашому випадку достатньо оформити ліцензію на оптову торгівлю медичними препаратами. Для її отримання необхідно підготувати наступні документи:

  • виписку з ЄДР;

  • дані про приміщення й оснащення аптечного складу;

  • відомості про провізора;

Якщо дані папери подаються не особисто, знадобиться також довіреність на представництво інтересів.

Ці папери слід подати до органу, що ліцензує — Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками.

Ліцумови для аптечного складу

Для того, щоб отримати дозвільний документ, важливо забезпечити низку вимог до приміщення, його матеріально-технічної бази, кваліфікації персоналу тощо. Такі відомості будуть перевірятися перед виданням ліцензії.

Якщо ви цікавитеся не просто тим, як відкрити аптеку в Україні, а й тим, як започаткувати оптову діяльність з торгівлі лікарськими засобами, то варто детальніше розглянути ліцумови, які слід задовольнити для запуску такого бізнесу.

Одним із основних моментів є наявність системи якості, яка розробляється ліцензіатом і повинна забезпечувати наступне:

  • здійснення дистрибуції;

  • зберігання медикаментів;

  • управління ризиками.

Система управління якістю для аптечного складу має враховувати багато моментів, серед яких

обов’язки персоналу, управління ризиками, процеси зберігання та постачання лікарських засобів.

Крім того, мають бути розроблені та втілені у життя

програми очищення, протоколи прибирання, система оборотності складського запасу тощо.

Також варто зауважити, що реалізація лікзасобів в Україні здійснюється лише за умови отримання сертифіката якості від виробника або імпортера фармацевтичної продукції.