Виробники пропонують широкий асортимент сирів: білих, жовтих, плавлених, з дірочками, без дірочок, з добавками, нарізаних кубиками. Але нехай вас не обманюють яскраві обгортки, адже те, що схоже на ароматний сир, часто лише просто сирний продукт. То що слід враховувати, перш ніж купити сир?

Що таке сир?

Визначення говорить, що сир - це харчовий продукт, що виникає внаслідок згортання жиру та білка з молока з подальшою обробкою. Залежно від типу молока, вмісту жиру та часу витримки розрізняють багато видів сирів.

Для виробництва 1 кг білого сиру потрібно близько 2-4 літрів молока, тоді як для виробництва сиру твердих сортів - цілих 10 літрів молока.

Сири цінуються за смак та популярні майже у всьому світі. Вони є ідеальним джерелом білка, вітаміну В12 та кальцію (приблизно 160-200 мг у скибочці жовтого сиру). На жаль, вони також дуже калорійні, в середньому 100 г сиру - це 300-500 ккал.

Сир чи імітація сиру?

У сучасному світі, в часи гонитви за прибутком, виробники для економії замінюють молоко дешевшими наповнювачами, додають поліпшувачі, барвники і, звичайно, консерванти. Пам’ятайте, будь-який продукт, в якому молоко замінено, наприклад, рослинним жиром, не повинен називатися сиром за законом. В даний час продукт, який не виготовлений із 100% молока, називається сироподібним продуктом.

Як вибрати хороший сир?

Купуючи сир, почніть з вивчення етикетки інгредієнта. Варто звернути увагу на те, чи є в назві продукту цінне слово «сир». Чим довший список інгредієнтів, тим більше у вас може виникнути сумнівів щодо якості продукту. Вибирайте ті сири, у яких коротший перелік інгредієнтів. Найкращі складники - це молоко, сичуг, молочнокислі бактерії та сіль.

Додатковим критерієм є термін використання - підозріло довгий може означати, що сир був виготовлений з додаванням консервантів. Білі сири, як відомо, зберігаються недовго. Незалежно від того, чи були вони герметично упаковані - після розпакування сир залишається свіжим лише 2 дні, а гомогенізований сир - лише протягом доби.

Зверніть увагу на зовнішній вигляд сиру. Білий - середньо пресований, злегка кислий і гладкий при зрізі. Жовтий сир не повинен обсипатися і злипатися при різанні. У сирах з дірочками показником є ​​розташування отворів - у твердих сирах вони овальні, розташовані регулярно і не надто щільно, у м’яких сирах повинні бути лише поодинокі дірки.

Колір сиру залежить від сорту, але яскраво-жовтий колір свідчить про додавання барвників. Безпечніше купувати сири на вагу, оскільки в нарізаних упакованих сирах, як правило, більше консервантів, і вони швидше сохнуть. Справжні сири явно дорожчі не дарма. Хороший сир повинен коштувати не менше 200-250 грн / кг.