Припустимо, ви вже відповіли на найголовніші питання: де ви хочете купить земельну ділянку (хоча б на рівні району або напряму) і для чого (жити постійно, приїжджати іноді, жити влітку). Все одно ви неминуче потрапляє в лабіринт складних й взаємопов'язаних питань, які потрібно врахувати при покупці ділянки? На сайті Uland земля та будинки представлені в дуже великій кількості!

Де і в кого купувати квартиру?

Ви можете купить землю у другого власника-фізичної особи. Ви можете купить у девелопера нового селища (хоча сама угода може бути проведена, як покупка у фізичної особи). І нарешті, є можливість купувати безпосередньо у муніципалітетів на торгах (часто про такі угоди говорять, що «земля купується у країни»).

Купівля у фізичної особи несе всі ризики подібних угод (загроза «неякісних» документів, обмеження прав третьої сторони при угоді і т.д.)

Організоване котеджне селище (якщо тільки купуєте не на останніх стадіях) супроводжується ризиком недобудови. Плюс є ризик високих платежів за обслуговування (як правило, поки селище будується за обслуговування платить не треба, а потім жителів ошелешують високими тарифами). Що стосується торгів, то участь в них вимагає певних навичок та ... вільних коштів, які будуть внесені в якості застави. До того ж далеко не завжди на торги будуть виставлятися ділянки, які вам потенційно підходять.

Якою має бути топографія ділянки?

Досконала ділянка для будівництва будинку повина бути плоскою, розташованим на височини, в крайньому випадку, на верхній частині схилу. Форма - прямокутна, співвідношення сторін 1: 2, орієнтація - зі сходу на захід. У реальності такі ідеальні параметри майже не зустрічаються. Чим доведеться жертвувати - дивіться по ситуації. Наприклад, яр, що перетинає ділянку, однозначно вважається шлюб фактором. Але, якщо сам земельний наділ розташований у відокремленому місці, ділянка велика, а ціна низька, можливо, це для кого-то виявиться перевагою, дозволивши реалізувати цікавий ландшафтний проект.

Що вас, однозначно, має насторожити: так це загроза регулярного затоплення. Таке трапляється в заплавах річок та озер, які навесні можуть розливатися дуже сильно, і в місцях з високим рівнем ґрунтових вод. Тому вибирайте ділянку, розташовану якомога вище. До речі, рівень ґрунтових вод важливий при проектуванні майбутнього будинку: якщо він вище 2-х метрів, вам краще відмовитися від обладнаного підвалу або цокольного поверху, тому що гідроізоляція потребує великих витрат. Навпаки, занадто глибоке залягання може унеможливити облаштування колодязя. Буріння ж свердловини - це витрати іншого порядку та необхідність отримання дозволу. У деяких водоохоронних зонах буріння свердловин зовсім заборонено.