Шиною називається резино-тканьова оболонка з металевим армуванням, яка монтується на диск автомобільного колеса. Вона необхідна для забезпечення якісного контакту машини з дорожнім покриттям, а також для поглинання ударів і вібрацій, що виникають при русі транспортного засобу по нерівній поверхні.

Від правильності підбору шини на вантажні автомобілі безпосередньо залежать безпека руху та комфорт використання транспортного засобу. Сучасні виробники випускають кілька різновидів покришок, які відрізняються одна від одної за призначенням, розмірами, профілем, малюнком, пружністю і іншими параметрами.

Різновиди шин

Всі покришки можна розділити на комбіновані, регіональні і магістральні за місцем використання. За типом протектора (робочої поверхні) вони бувають дорожні (використовуються для руху по дорогах з хорошим асфальтовим покриттям), підвищеної прохідності (застосовуються при русі по ґрунтовкам, а також по лісу або оранці) і універсальні, які підходять для асфальту і ґрунту. У країнах СНД зазвичай застосовуються універсальні покришки з малюнком типу «гусяча лапка» або «ромб». Магістральні варіанти використовуються на вантажних машинах, які їздять виключно за якісними дорогами (наприклад, тягачі).

Також шини діляться по розташуванню на осях автомобіля на наступні групи:

  1. З маркуванням D встановлюються на провідні колеса. Якщо в машині дві і більше пари ведучих коліс, то їх встановлюють на всі осі, крім рульової.
  2. З маркуванням F встановлюються керуючу вісь. Вони мають особливу форму малюнка, завдяки чому полегшується їх поворот на асфальті.
  3. З маркуванням Z монтуються на керовані колеса, на які навантаження зазвичай мінімальне.
  4. Для причепів і напівпричепів використовують колеса з маркуванням T. Їх можна встановлювати на будь-яку вісь, незалежно від того, де вона знаходиться.

За своєю конструкцією покришки діляться на камерні і безкамерні. У перші вставляється гумова камера. Вони важче безкамерних варіантів, більш уразливі, а їхній ремонт зажадає більше сил і дій. Другі не мають камери, у них накачується сама покришка. Вони більш практичні і легкі в ремонті: отвір можна заткнути спеціальною розпіркою або навіть звичайним болтом, що дозволить дістатися до найближчого шиномонтажу.

Щоб підібрати відповідні для вашої вантажівки покришки, потрібно враховувати наступні нюанси:

  1. Розміри виробу (ширина, висота і діаметр в дюймах).
  2. Індекс навантаження і швидкості.
  3. Сезонність (є літні, зимові та всесезонні шини).
  4. Можливість регулювання тиску за допомогою спеціального пристрою.
  5. Максимально допустима швидкість руху.

Якщо ви не впевнені у виборі, проконсультуйтеся з менеджером: він розповість вам про те, які саме колеса підійдуть для вашого автомобіля, та порекомендує підходящі варіанти.