Якість електричної проводки безпосередньо впливає на пожежну безпеку житлових і офісних знань. Для проведення монтажних робіт будуть потрібні певні знання, досвіду і вміння. Самостійно виконувати таку роботу не можна категорично, оскільки для цього потрібно допуск. В іншому випадку дилетантське ставлення може призвести до виникнення пожеж, виникненні небезпеки для життя і всього майна. Професійна збірка електрощитового обладнання виконується в суворій відповідності з діючими регламентними нормами.

Набір матеріалів і комплектуючих для майбутньої роботи

Для монтажу фахівці рекомендують використовувати виключно якісну продукцію і не економити на її придбання. Неякісні китайські вироби можуть привести до зниження рівня безпеки електричної мережі в будинку. Для монтажу часто використовують:

  • пристрій захисного відключення,
  • рубильник,
  • вимикачі-автомати.

Для проведення роботи може бути використана металева коробка, в деяких варіантах доцільно монтувати навіть пластикові високоміцні і вогнетривкі. Така продукція відрізняється за методом монтажу, вагою, розмірами, пр. Для установки на вулиці використовується коробка металева з додатковим захистом від вологи. Це повністю герметична конструкція, яка не боїться не тільки дощу, снігу, підвищеної вологості повітря, але і поривів вітру.

При виборі розподільного щитка слід врахувати кількість модулів, які можуть знадобитися для під'єднання електрообладнання.

Особливості збирання електричного щитка

Збірка повинна повністю відповідати схемі електрощитка, а перед процесом монтажу буде зроблена якісна розмітка. Наносять її на монтажну панель або DIN-рейку. Лічильник, якщо такий передбачений схемою, буде монтований першим на панель, для фіксації автоматів і сполучних шин використовуються спеціальні засувки. Насамперед буде монтований силовий автомат, а вже після наступити час підведення силового кабелю і монтажу УЗО.

Під час прокладання заземлення майстри враховують, що воно не повинно проходити через автомати, УЗО або лічильник. Під'єднується заземлення безпосередньо до контуру будинку. Важливо визначити фазу при приєднанні проводів до клем. Вони все відрізняються за кольором і переплутати їх не можна ні в якому разі! Тільки майстри мають достатньо досвіду та знань, щоб дотримуватися правильну послідовність підключення проводів.