Сучасне обладнання кабінету біології, фізики, хімії та інших дисциплін дуже змінилося за останні роки. Реформування шкільної освіти змінює підхід до навчання та методи викладання, що безумовно потребує оновлення й модернізації навчального обладнання.

Бажаєте дізнатися, які навчальні засоби стали обов’язковими для нової української школи, та де купити обладнання для кабінету фізики, не перевищивши бюджет? Читайте далі.

Перелік обладнання для кабінету фізики

Для того, щоб зорієнтувати вчителів у широкому асортименті нових навчальних засобів, Міністерство освіти й науки України затвердило перелік рекомендованого обладнання, техніки й додаткових засобів для кожної шкільної дисципліни згідно з навчальним планом.

До переліку обов’язкових навчальних засобів для кабінету фізики увійшли:

  • Меблі (парти, стільці, дошка, вчительські меблі)

  • Комп’ютерна техніка для вчителя й учнів і навчальне програмне забезпечення

  • Мультимедійні засоби (проєктор, інтерактивна дошка)

  • Обладнання для проведення лабораторних і практичних робіт (демонстраційний столик, штативи, кріплення тощо)

  • Демонстраційне та лабораторне обладнання для вивчення тем «Механіка», «Молекулярна фізика та теплота», «Електрика і магнетизм», «Оптика та будова атома»

  • Моделі та таблиці.

Ознайомитися з повним переліком рекомендованого оснащення можна на сайті Міністерства. Хоча він, швидше за все, не є остаточним і буде вдосконалюватися відповідно до освітніх реформ, але на нього варто орієнтуватися при підборі навчальних засобів для кабінету фізики. Так ви можете бути впевнені, що вчитель має всі необхідні навчальні засоби згідно з затвердженою програмою навчання.

Обладнання для кабінету фізики в НУШ

В початкових класах нової української школи фізику не вивчають, адже молодші школярі ще замалі, щоб збагнути таку складну науку. Але деякі поняття та терміни фізики розглядаються у складі STEM-проєктів. Тому варто придивитися до конструкторів, призначених для опанування тем «Сонячна енергія», «Прості механізми», «Динаміка», «Рух» тощо. При виборі навчальних засобів орієнтуйтеся на кількість деталей у наборі, рівень складності конструктора та його відповідність віку молодших школярів.

Окрім цього, саме в початковій школі учні знайомляться з астрономією, дізнаються про рух небесних тіл, у тому числі — й Землі. Тож не зайвим буде подбати про наявність телескопа та діючих моделей небесних тіл, щоб задовольнити всі потреби вчителя в демонстраційних матеріалах із цієї теми. Також познайомитися з основами астрономії допоможе спеціалізоване програмне забезпечення, яке за допомогою мультимедійного комплексу чи системи віртуальної реальності може не лише стати потужним інструментом для вивчення законів природи, а й зацікавити дітей наукою в цілому.

Як швидко обладнати сучасний кабінет фізики

Найбільш швидкий та економний спосіб обладнати навчальне приміщення — замовити кабінет фізики під ключ. Довіривши цю справу спеціалістам, можна не хвилюватися ні за закупку достатньої кількості навчальних засобів, ні за підбір функціональної техніки для учнів і вчителя, ні за оснащення класу необхідними меблями. Все це у короткі строки доставлять, встановлять та налаштують для використання досвідчені фахівці. Де можна замовити таку послугу? Телефонуйте (044) 353-33-77 або перейдіть та замовте кабінет фізики під ключ за посиланням https://b-pro.com.ua/katalog/kabinetipidklyuch/kabinetfiziki , щоб дізнатися подробиці.

Ще один спосіб вигідно придбати сучасне навчальне обладнання — обрати уже готові набори для проведення експериментів зі шкільного курсу фізики. Відомі світові виробники пропонують комплекти оснащення, куди входить усе для вивчення й поглибленого дослідження наступних тем: «Оптика», «Механіка», «Термодинаміка», «Альтернативні джерела енергії» тощо. Такі комплекти обладнання з фізики є дуже зручними в користуванні. Їх з легкістю використовують для демонстрацій на уроках навіть ті вчителі, що вперше використовують таке інноваційне обладнання. Адже всі необхідні для експериментів деталі уже є в комплекті. Окрім того, більшість таких наборів оснащені методичним посібником або детальною інструкцією з проведення дослідів у шкільних лабораторіях.

Тож замовте готовий набір для кожної нової теми або оберіть ті, що будуть найбільш корисними для ваших учнів. А за потреби звертайтеся за консультаціями до офіційних українських представників відомих брендів навчального обладнання для школи — таких, наприклад, як компанія B-Pro. Тут допоможуть не лише купити кабінет фізики, а й правильно використовувати обладнання. Власний відділ методичної підтримки компанії-постачальника товарів для школи створено спеціально, щоб допомогти педагогам швидше освоїти всі можливості нових навчальних засобів і повною мірою демонструвати допитливим школярам усі їхні можливості.