Зелена карта (Міжнародна карта автострахування) - це не що інше, як страхування цивільної відповідальності, дійсне мінімум 15 днів.  Компанія, що видає таку страховку, бере на себе відповідальність за будь-які збитки, завдані її власником за кордоном, в країні, де діє система Green Card.  В даний час ця система об'єднує 47 національних офісів.

Де потрібна Зелена карта?

Система Green Card – це, в основному, європейська система, за деякими винятками.  Стандартне національне страхування цивільної відповідальності діє і визнається в країнах, що входять в Європейський Союз, а також в тих країнах, які підписали Багатостороння угода.  Водії транспортних засобів, зареєстрованих в країнах, національні бюро яких підписали Багатостороння угода, можуть подорожувати по їх територіям без Зеленої карти. Але для того щоб українцю виїхати за кордон потрібно купувати зелену карту, на mykharkov.info детальніше про те навіщо вона потрібна.

Скільки коштує Грін Кард?

Хоча подорожувати по іншім країнам набагато простіше, ніж це було кілька десятиліть тому, але не всі країни дозволяють вільно пересуватися на машині. Ви повинні мати, Зелену карту - документ, що доповнює страхове покриття за цивільно-правової відповідальності.

Зелена карта іноді є безкоштовним додатком до страхування цивільної відповідальності, але все залежить від компанії і країни відправлення. Сума залежить від країни відправлення і тривалості перебування за кордоном, а також від стандартних чинників, таких як потужність двигуна і стажу водія.

Як використовувати Грін Карту?

Якщо ви викликали аварію і у вас є Зелена карта, зверніть увагу, що вона розділена на дві ідентичні частини, розділені перфорацією, яка дозволяє розірвати копію (нижня частина).  Все, що вам потрібно зробити, це передати його жертві.

Що замість Грін Кард?

Страхування у вигляді Грін-карти — не єдина діюча форма в країнах, що не входять в Багатостороння угода.  Іноді ми забуваємо купити його або тільки на кордоні ми дізнаємося, що це необхідно.  Порятунок в цій ситуації — прикордонне страхування.

Що таке прикордонне страхування?

Це страхування цивільної відповідальності на тих же умовах, що і національне страхування цивільної відповідальності та Зелена карта, але вони видаються на термін не більше 30 днів.  Цього зазвичай достатньо для спокійного відпочинку, але, на жаль, іноді цей варіант більш дорогий.  Ціни встановлюються країнами, де ми купуємо поліс на кордоні.  У деяких країнах це коштує кілька десятків євро, в інших - кілька сотен.

Источник:  https://mykharkov.info/obzors/kak-oformit-zelenuyu-kartu-na-hotline-finance-47350.html.