Професійна гігієна порожнини рота дуже впливає на красу та здоров’я наших зубів та ясен. Важливість та необхідність цих гігієнічних процедур складно переоцінити. Зате якщо недооцінювати ці заходи, то можна поплатитися втратою зуба чи кількох зубів, навіть у молодому віці.

Головна помилка більшості людей в лікуванні зубів

Згідно даних статистики на початок 2019 року, 70% людей мають захворювання зубів, ясен та порожнини рота через незадовільну гігієну та нехтування візитами до стоматолога (джерело: H-Clinic). Майже половина з цих захворювань мають важкі ускладнення, а третина закінчується видаленням зуба/зубів.

Наприклад, одне з таких ускладнень – пародонтит (запалення та хвороба ясен), через який можна втратити навіть здорові зуби, вони просто не триматимуться в щелепі. Невідповідальне відношення до чищення та гігієни зубів призводить до негативних наслідків і великих фінансових трат. І це є головною помилкою людей щодо лікування своїх зубів і ставлення до свого здоров’я взагалі.

Правильний догляд за зубами вдома та регулярні процедури професійної чистки у стоматолога дадуть такий ефект:

 • зуби та ясна будуть в гарному стані, без нальоту та залишків їжі в недоступних щітці місцях;

 • подих буде чистим та свіжим;

 • зовнішній вигляд зубів та ясен буде здоровим, приємним, зуби будуть білішими;

 • не буде накопичуватися та твердіти зубний камінь, адже лікар видалить його, а це в свою чергу позбавить зуби та ясна від шкідливого впливу зубного каменю (інтоксикація, бактерії, пошкодження зубної емалі, запалення ясен);

 • ясна та міжзубні сосочки не будуть запалюватися, а це гарна профілактика багатьох захворювань ротової порожнини;

 • стоматолог на кожному вашому відвідуванні буде ретельно оглядати зуби і ясна, а це дасть змогу вчасно виявити порушення та зміни на початковому етапі, і ви зможете усунути будь-яку проблему ще на етапі її появи.

Все це дасть змогу зберегти здоров’я та красу зубів, та позбавити себе від неприємних проблем із зубами. Адже важко сперечатися з тим, що профілактика захворювань завжди менш болісна та дорога, ніж лікування. Набагато дешевше та простіше сходити до стоматолога раз в 6 місяців на процедуру гігієни зубів, ніж потім видаляти зруйнований зуб і ставити дорогі імпланти.

На сьогодні вартість одного імпланту коливається в межах 20 000 гривень. А за один сеанс професійної чистки зубів треба віддати всього 1500 гривень. Погодьтеся, різниця значна. А чого тільки варта сама процедура імплантації зубів. Це дуже складний і довготривалий процес. Тому розумніше робити превентивні заходи, ніж розбиратися з лавиною серйозних проблем.

Як обрати кваліфікованого стоматолога-гігієніста

Переконайтеся, що гігієніст, який проведе вам процедуру чистки зубів, має:

 • відповідну кваліфікацію і сертифікацію;

 • багаторічний досвід роботи у цій галузі;

 • позитивні відгуки пацієнтів;

 • сучасне обладнання та препарати;

 • ліцензію на медичну практику.

Окрім правильного проведення професійної гігієни порожнини рота, гігієніст має розказати вам, якою зубною пастою, щіткою та ниткою краще користуватися, а також, як правильно це робити. Професіоналізм дантиста має вирішальне значення в якості, безпеці та ефективності проведення процедури гігієни.

Вся гігієнічна процедура має складатися з 4 етапів:

 1. Спочатку знімається м’який нальот.

 2. Потім видаляється надясенний зубний камінь.

 3. Далі лікар повинен прибрати пігментацію емалі.

 4. І нарешті проводиться полірування зубної емалі.

В залежності від стану ваших зубів, вся процедура має займати від 45 до 60 хвилин. Повторювати її рекомендується кожні 6 місяців.

Будьте здорові!