Бажаєте завжди виглядати стильно та модно, незалежно від приводу? В такому разі краще за все вам в цьому допоможе один із найбільш відомих видів українського національного одягу, а саме – гарна та практична вишиванка.

Ще з давніх часів цей вид одягу вважався особливим, наділеним певними цілющими та захисними властивостями, що робило його своєрідним оберегом цілого народу.

Вишиті сорочки, сукні, спідниці та рушники були символом любові, вірності та чистоти. Не дивлячись на те, що цей виріб виник дуже давно, він не тільки дійшов до наших днів, але також так мовити, пережив друге народження. А завдяки впливу сучасних модних тенденцій, цей одяг на сьогодні став одним із найбільш популярних видів українського вбрання. Разом з підняттям патріотичного духу українців, небувало почав зростати попит на різноманітні товари вітчизняного виробництва, в тому числі і на національний одяг. Та це й не дивно, бо будь-який вид народного вбрання, а особливо вишиванка, такою як ми бачимо її сьогодні, приваблює до себе неабияку увагу. Цей вид одягу вирізняється яскравістю кольорів, елегантністю, та надзвичайно гарним оздобленням у вигляді різноманітних візерунків та орнаментів.

Слід зазначити, що кожен з цих візерунків має глибоке символічне значення та особливе трактування. Різноманітні геометричні фігури, рослинні та тваринні мотиви, а також патріотичні кольори та символіка доволі часто прикрашають даний вид вбрання.

Доволі популярним варіантом прикрашанням сорочок, особливо жіночих, є зображення листя та квітів. Такий вид орнаменту є символом народження та безкінечності життя. Доволі часто на сорочках можна зустріти зображення ягід винограду. У багатьох повір`ях було сказано, що це сприяє створенню міцної і щасливої родини. Також на побідних виробах зображують суцвіття калини. Калина символізує безсмертя роду та народження всесвіту.

Для чоловічого вбрання більш притаманними були геометричних фігури, а саме – зображення ромбів, зиґзаґів, трикутників, ліній та хрестиків. Зиґзаґи та хрестики абстрактно зображували рух за сонцем. А сонце було символом добра та захисту від злого ока. Ромби символізували щедрість землі, плодовитість, а також могутність та силу. Зображення ромбу із крапкою в центрі було одним з найбільш поширених видів візерунків, які можна зустріти на чоловічих предметах національного одягу. Зазвичай цей візерунок вишивали нитками блакитного кольору, адже він вважався символом повітря, а ромб символізував родючість та чоловічу силу.

Якщо вам цікаво дізнатися більше про український народний одяг, а також придбати нову річ для себе або своєї родини, то кращий вибір вас чекатиме на сайті нашого інтернет магазину http://ukrglamour.com.ua/.