Створення бази даних Прозоро та її інтеграцію до всіх основних закупівельних механізмів держави вважають однією з найбільш ефективних реформ за роки Незалежності. Наразі майданчики системи утворили власну складну екосистему Організаторів і Учасників.

Закупівельні аукціони

Із серпня 2016 року Україна закуповує товари, обладнання, ліки, послуги і навіть роботи за допомогою єдиної електронної централізованої бази даних — ProZorro. Сповідуючи філософію «всі бачать усе», творці системи реалізували беспрецедентно високий рівень публічності в закупівлях.

Сьогодні за посередництва системи школи купують харчування для дітей і виконують ремонти, лікарні закуповують медпрепарати і обладнання, а також реконструюють приміщення. За результатами електронних тендерів ремонтуються дороги і створюються дитячі майданчики.

Продаж державного майна

Після того, як система показала свою високу ефективність, подібний механізм вирішено було розповсюдити і на продажі. Так було створено сервіс ProZorro.Sales, одним із найважливіших аспектів роботи якого є мала приватизація. Цим терміном іменують масовий розпродаж держмайна, в ході якого всі бажаючі можуть придбати:

● нерухомість (приміщення, будівлі, комплекси будівель);

● техніку (обладнання, устаткування, прилади);

● транспортні засоби (наземні, повітряні, водні та спеціальні);

● підприємства (виробничі, дослідні та інші);

● частки акцій підприємств (державних та таких, у яких держава є міноритарним акціонером);

● майнові комплекси;

● права на видобуток корисних копалин;

● земельні ділянки (у перспективі);

● право на довгострокову оренду рухомого і нерухомого майна.

Наразі так звана мала приватизація вже принесла до державної скарбниці майже 1 000 000 000 гривень. Також сервіс для продажів дозволив залізничним перевізникам (державним і приватним) докорінно змінити механізми оренди рухомого складу, що дуже допомогло аграріям.

Функціонал для допорогових процедур

Відповідно до вимог Закону України «Про публічні закупівлі», через систему Prozoro мають проходити всі тендери на суми понад 200 000 гривень. Менші закупівлі називаються допороговими і здійснюються за спрощеними механізмами.

Донедавна для дрібних тендерів не було зручного й ефективного інструменту. Тепер замовляти, приміром, ліки чи канцтовари можна за допомогою Е-каталогів — державного маркетплейсу допорогових закупівель.