Як виростити щасливу і розумну дитину? Ця тема важлива для кожного турботливого батька. Ми, дорослі, мріємо, щоб наші діти йшли по життю впевнено, щоб невдачі обходили їх стороною, щоб їм у всьому щастило. Це, мабуть, найголовніша помилка всіх батьків. Адже труднощі, проблеми, поразки неминучі на життєвому шляху, а значить, ми повинні не затуляти малюка спиною від життєвих негараздів, а навчити дивитися на речі з оптимізмом.

Як виховати життєрадісну і успішну людину? Принципи розвитку дитини

Щастя у кожного своє, але у всіх його проявах є щось спільне - це відчуття повного задоволення. Таке відчуття виникає, коли виходить вирішити складне завдання, досягти поставленої мети, отримати визнання за те, що людина робить.

Щоб виростити дитину щасливою людиною, потрібні:

 • емоційна підтримка з боку батьків у важкі моменти - вона дає малюкові почуття впевненості, відчуття безпеки;
 • ситуації успіху, похвала від дорослих за самостійно досягнутий результат - так формується почуття власної гідності, задоволення.

Часто саме ці умови, а не геніальний розум і високі оцінки в атестаті стають головними козирями людей, які досягли в житті успіху. Вони формують у дитини впевненість, що світ доброзичливий і влаштований для неї якнайкраще.

Як виростити дитину щасливою?

Ставлення дітей до навколишнього світу, до навчання, проблем, успіхів, невдач найчастіше відображає світогляд батьків. Пам'ятайте: кожне ваше слово, кожен вчинок має вагу для несформованого дитячого світосприйняття. Навчити життєрадісності допоможуть поради:

 • Не намагайтеся вберегти малюка від помилок. Не драматизуйте дитячі невдачі. Навпаки, підбадьорте крихітку словами, що в наступний раз вийде набагато краще.
 • Навчайте вирішувати проблеми самостійно. Досвід подолання маленьких труднощів прокладе шлях до великих успіхів.
 • Заохочуйте ентузіазм, старання, хваліть за результати.
 • Якщо малюк сумує, переживає неприємні моменти, допоможіть знайти в ситуації, що склалася, позитивні сторони. Після зроблених висновків відволічіть увагу крихти на те, що може її порадувати.
 • Навчіть читати. Оточіть книгами, які навчать оптимізму і цілеспрямованості.
 • Станьте для дітей хорошими друзями. Діліться своїми почуттями, допоможіть їм зрозуміти свої переживання. Тоді вони краще розумітимуть людей, зуміють впоратися з сумнівами, страхами.
 • Формуйте свої прохання виключно в позитивному контексті (давай робити це, зупинись і т. п.) Слова із серії «не роби» з малюками не працюють.
 • Вірте в своїх дітей.
 • Якщо ви ще не оптиміст, то навчиться ним бути, адже дитина не повірить вашим словам, які не підтверджені діями.

Як виростити розумну дитину: корисні поради

Є хороший спосіб розвинути дитячий розум - навчіть малюка рахувати в умі. Такий спосіб розвитку інтелекту у дітей 5-11 років використовує Школа ментальної арифметики Соробан® в Україні. Вчені називають усний рахунок одним із найефективніших інструментів тренування пам'яті, розвитку логіки, образного мислення. Ментальний рахунок - особливий вид обчислень, де використовується візуалізація чисел, залучаються до активної роботи обидві половинки головного мозку. В результаті занять за програмою Соробан® діти розкривають свій розумовий потенціал. Придбані завдяки методиці здібності допомагають їм добре вчитися, домагатися успіху в різних областях знань. Успіх, досягнутий шляхом наполегливої ​​роботи над собою, незмінно приносить задоволення. Саме це і робить нас щасливими.

Як розвинути розумові здібності, як виховати дитину життєрадісною, щасливою - це не взаємозамінні, не рівнозначні завдання, але вони доповнюють один одного. Перевага розвиваючих курсів для дітей в Школі Соробан® ще і в тому, що вони не використовують в навчанні методів примусу, а, навпаки, мотивують, надихають, створюють всі умови, щоб зацікавити учнів, подарувати їм радість.