Згідно з повідомленням, канцелярський кодекс етики повинен служити відновленню довіри суспільства до органів влади. У цій постанові були прийняті до уваги попередні досвід і успіхи держав-членів ЄС. Основою документа вводиться модель прозорості діяльності держорганів.

Як передають новини Виноградівщини, у постанові вказані обов'язки посадової особи державної служби. Він повинен, зокрема, служити державі і суспільству, поводитися з гідністю, дотримуватися нейтралітету в політичному русі, а професійні обов'язки виконувати сумлінно. У своїй роботі чиновник повинен захищати інтереси держави, створювати позитивний імідж, поважати гостей і не допускати конфлікту особистих і суспільних інтересів. Від особи, що займає посади в органах влади, очікується більше лояльності.

Що передбачає лояльність?

"Лояльність передбачає  вибір припинення перед будь-якою критикою діяльності державних органів та їх працівників  і  правильним відношенням до керівників установ та їхніх працівників при виконанні професійних обов'язків" - свідчить документ.

Саме цей пункт викликав найбільший інтерес українських ЗМИ. Інтернет-газета "Українська правда" написала про  призначення  посадових осіб міністерства економічного розвитку, що постанова була розроблена після відставки глави цього відомства, який заявив, що йде, тому що реформи в Україні були навмисне заблоковані.

"Як за Сталіна і Берії"?

Начальник одного з відділів у міністерстві економіки, прокоментувала новий кодекс етики на Facebook. Заявила, що записи були розроблені занадто поспішно. "Цей невеликий документ вписується в кращі традиції часів комунізму, а точніше, часів Сталіна і Берії". Що цікаво, нові записи не викликали заперечень представника прес-служби делегації єс в Україні.