Безпека на автозаправних мережах – це одне з головних завдань їх керівництва. Особливо тоді, коли в країні підвищується кількість пожеж. 2017 рік був доволі важким для Державної служби України з надзвичайних ситуацій, оскільки по її даним, кількість загорять збільшилася на 15% в порівнянні з 2016 роком. Це дуже великий відсоток, що є сигналом для власників та працівників паливних підприємств. Адже – це легка здобич для злочинців та терористів в умовах соціально-політичної нестабільності.

За для запобігання появи пожежі на підприємстві та для швидкого усунення вогню, власник БРСМ-Нафта вирішив підвищити пожежну готовність своїх працівників, та заключив договір з ДСНС України. Відповідно до нього, працівники та адміністрація мережі заправок БРСМ-Нафта провели сумісні тренування по ліквідації пожежні на АЗС БРСМ та її наслідків.

У тренуваннях, описаних у статті http://www.brsm-nafta.com/ua/company/news/380.html, приймало участь три рятувально-пожежні частини та працівники компанії. Відповідно до умов тренування, було імітовано ситуацію, при якій відбувся витік газу на газонаповнювальній станції БРСМ-Нафта, яка розташована У Переяслав-Хмельницькому районі Київської області. На навчаннях було сформовано план, відповідно до якого на естакаді у результаті розгерметизації цистерни відбувся витік газу, а електростатична іскра призвела до загорання. Така ситуація дуже реалістична, оскільки більшість подібних загорань відбувається саме таким шляхом. У ліквідації пожежі прийняли участь три рятувально-пожежні бригади ДСНС та добровільна дружина БРМС заправки.

Результатом такої співпраці стали швидка локалізація та ліквідація полум’я. Співробітники працювали, як одна команда, та притримувались встановлених правил гасіння пожежі перед прибуттям рятувально-пожежних бригад. Першими кроками було розгорнення штабу та залучення працівників АЗС БРСМ-Нафта. Потім увімкнена система протипожежної безпеки та зупинено технічне облаченні в межах пожежі. Після чого було організовано зустріч працівників ДСНС та евакуацію людей і матеріальних цінностей. Опис навчань можна побачити у статті Тиждень.

На навчаннях був присутній начальник пожежно-рятувального загону Переяслав-Хмельницького району полковник Микола Герасименко, який з великою радістю відмітив відмінні результати, які показала співпраця державного рятувального органу і бригади заправки БРСМ Нафта.

Слід згадати, що пожежа на БРСМ під Васильковом тривала 8 діб через незлагодженість управління рятувальною операцією. Ця історія стала великою трагедією для всієї країни. Щоб не допустити в подальшому таких трагічних ситуацій, ДСНС та БРСМ неодноразово проходять навчання по боротьбі з пожежею та її наслідками, про що пишеться на сайті Страна .