У СНАУ тепло

Осінь, початок якої у вересні став аномально теплим, у жовтні нагадала нам, що таки не в Африці живемо: середньодобові температури різко впали до тих мінімумів, коли без опалення у приміщеннях стає не просто некомфортно, а відверто холодно. Але всім, хто приєднаний до центральної мережі опалення, доводиться чекати, кутаючись у шарфи та теплі светри, до 15 жовтня, коли в Україні офіційно розпочинається опалювальний сезон.

Та зайшовши до Сумського національного аграрного університету, ви будете приємно здивовані комфортною температурою у будь-якому приміщенні. Чи то коштів у СНАУ забагато, чи, може, якимись певними преференціями користуються? Ні, все набагато простіше, і складніше водночас: вже впродовж декількох років у Сумському національному аграрному університеті поетапно впроваджується програма енергозбереження. Крім того, що СНАУ має власну газову котельню (і, відповідно, можливість самостійно регулювати подачу тепла у відповідності до температури за вікном), в університеті використовують також і можливості альтернативної енергетики: простіше кажучи, це твердопаливні котли, які працюють на альтернативних теплоносіях.

На сьогодні 8 тисяч квадратних метрів приміщень, а це корпуси факультетів ветмедицини та агротехнологій і природокористування, теплиці та гараж, обігріваються саме за рахунок використання твердопаливних котлів. Встановлення цього обладнання дозволило розвантажити основну газову котельню та значно скоротити витрати не тільки газу, а й необхідної для роботи котельні електроенергії, споживання якої зменшилося на 70%.

«Для нас важливо, щоб студенти та співробітники університету почувалися максимально комфортно, - говорить ректор СНАУ Володимир Ладика, - і ми впродовж декількох років працюємо над вирішенням проблеми, як забезпечити університет теплом, не витрачаючи при цьому зайвих коштів. І цьогорічний початок опалювального періоду показує, що ми на правильному шляху».

У наш час, коли раціональне використання паливних ресурсів для кожного керівника є, без перебільшення, справою честі та професійної придатності, університет демонструє приклад державницького підходу до енергозбереження, поєднаний з турботою про людей.

У СНАУ тепло (фото) - фото 1 У СНАУ тепло (фото) - фото 1 У СНАУ тепло (фото) - фото 1
снау
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі