Економічна криза та події на Сході країни спровокували масове закриття підприємств малого та середнього бізнесу на Україні. Основною причиною падіння попиту на споживчі послуги стало знизиження більше ніж у три рази купівельної спроможністі українців.

«Девальвація з 8 до 23 гривень за $ 1 призвела до того, що населення просто зубожіло... Купівельна спроможність впала, споживчий кошик подорожчав на 60%. А гривневі доходи залишилися тими ж. Відповідно, звалилися споживчі ринки. Україна традиційно була цікава інвесторам саме своїми споживчими ринками. 45 млн людей, які щось заробляли, і саме через них сюди йшли світові лідери багатьох індустрій», зазначив інвестиційний банкір, глава компанії Concorde CapitalІгор Олександрович Мазепа в інтерв'ю Forbes.

У той же час, на думку провідного експерта інформаційно-аналітичного центру ForexClub в Україні Андрія Шевчишина підтримувати зараз поліпшення споживчих настроїв буде підвищення з вересня соціальних стандартів, зокрема, на 13% мінімальних зарплат і пенсій.

Зрозуміло, розраховувати на те, що підвищення соцстандартів врятує ситуацію не доводиться. Країні потрібні інвестиції, але інвестор уже хоче бачити в Україні якісь реальні зміни.

Як повідомив Мазепа Ігор Олександрович: у другому кварталі 2015 інвестори за результатами опитування, проведеного Європейською бізнес-асоціацією серед керівників своїх членських компаній (ключових гравців усіх секторів ринку) оцінили рівень привабливості України на 2,66 бали з п'яти можливих. Це нижче нейтрального рівня за даною шкалою.

Однак, працювати сьогодні в Україні чесним прозорим компаніям стало набагато простіше в силу більшої відкритості влади, її готовності до діалогу та націленості на впровадження в Україні західних принципів роботи. Крім того, відзначається зростання інтересу до українських єврооблігацій на фондовому ринку.

За словами Ігоря Мазепи, вже зараз є ті, хто скуповує українські євробонди. «Ми постійно проводимо конференції для іноземних інвесторів, щоб залучити якомога більше західного капіталу в Україну», зазначив голава компанії Concorde Capital (Ігор Мазепа - ред.).

Зокрема, президент Американської торговельної палати Андрій Гундер наголосив на тому, що багато американських компаній готуються інвестувати в країну. Вони розуміють, що зараз, коли економіка в такому стані, увійти в країну буде дешевше. І інвестори не хочуть пропустити вдалий момент.

Портал novosti.net.ua