• Головна
  • Що підприємцям Сум треба знати про подання інформації про бенефіціарів?
12:57, 8 вересня 2015 р.

Що підприємцям Сум треба знати про подання інформації про бенефіціарів?

Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Сумській області нагадує, що 25 вересня збігає граничний термін подання бізнесом відомостей про кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) компаній – реальних власників компаній.

Для того, щоб внести дані представникам компаній необхідно подати так звану Форму 4 до відділів реєстрації або до центрів надання адміністративних послуг.

На початок вересня по Україні відповідні дані все ще не подали близько 215 тис. бізнес-структур.

Міністерство юстиції України, реєстраційні служби закликають представників бізнесу не відкладати цю справу на останній день.

Це може призвести до черг та незручностей, як це було у травні цього року, коли бізнесменам доводилося простоювати по кілька днів у чергах.

Тоді Мін’юст та Уряд, йдучи на зустріч бізнесу, розробили та забезпечили прийняття закону, який відтермінував дату граничного подання документів на 4 місяці – до 25 вересня.

Також було прийнято рішення, що низці організацій не потрібно подавати інформацію про кінцевого бенефіціара:

політичними партіями;

творчим спілкам та їх територіальним осередкам;

адвокатським об’єднанням;

торгово-промисловим палатам;

релігійним організаціям;

державним та комунальним підприємствам;

державним органам;

органам місцевого самоврядування та їх асоціаціями;

юридичним особам, учасниками яких є виключно фізичні особи, якщо кінцеві бенефіціарні власники (контролери) таких юридичних осіб збігаються з їх учасниками (членами);

юридичним особам, які вже подали державному реєстратору відомості про свого кінцевого бенефіціарного власника (контролера), у тому числі кінцевого бенефіціарного власника (контролера) їх засновника, якщо засновник – юридична особа.

Законопроект спростив процес подачі даних для тих компаній, які все ж мають надати дані про кінцевого бенефіціара.

Їм не доведеться наново заповнювати усі сторінки Форми 4. Форму 4 було змінено і нині вона нагадує конструктор.

Якщо ви подаєте інформацію виключно по бенефіціарах, немає необхідності подавати всі сторінки. Достатньо титульної сторінки та сторінки з даними, які ви хочете подати.

Найбільш зручною ця новація буде для тих, хто вирішив надіслати заповнену форму поштою.

У такому випадку закон вимагає, щоб підпис керівника був засвідчений нотаріусом на кожній сторінці документу. За новими правилами доведеться засвідчувати не 10 сторінок, а всього 1 сторінку.

Ще одне нововведення – це можливість попереднього перегляду адміністратором заявок, поданих у електронній формі.

У розділі онлайн-сервісів Мін’юсту (minjust.gov.ua/ua/services) можна подати скановану Форму 4. Її перевірить спеціаліст. Якщо не буде помилок, реєстратор призначить конкретний час, коли громадянин має прийти з паперовим носієм і поза чергою здати документи.

Так само у Формі 4 з’явився пункт «відсутній кінцевий бенефіціар».

Якщо компанія не має осіб, які підпадають під визначення бенефіціара, передбачене Законом України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення", то представники компанії можуть обрати цей пункт.

Однак, у разі спроби подати недостовірну інформацію про відсутність бенефіціарів, українське законодавства передбачає кримінальну відповідальність.

Більше інформації можна знайти за посиланням: http://sumyrsgu.gov.ua/do-uvagi-kerivnikiv-ta-zasnovnikiv-uchasnikiv-yuridichnix-osib/. Тут також можна роздрукувати реєстраційну картку (форма 4).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#бенефіціари
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Останні новини
Оголошення
live comments feed...