• Головна
  • На 63-році обірвалося життя полковника міліції Василя Мотиля – легенди карного розшуку Сумщини
18:00, 19 серпня 2015 р.

На 63-році обірвалося життя полковника міліції Василя Мотиля – легенди карного розшуку Сумщини

Він був добре знайомий багатьом. Тільки одні знали його як щирого друга з гарним почуттям гумору. Інші – як суворого, але справедливого викладача, що не лише вміє сам, а й знає як навчити професії сищика. Треті – як людину, що вміє цінувати прекрасне. Та більшості він знаний, як професіонал розшуку, за плечима якого більше тисячі розкритих злочинів. Втім, сам він всі зміни і пошуки, перемоги і поразки називав одним словом – Життя.

Василь Мотиль – народився 1 червня 1953 року в с. Мирча на Закарпатті. Закінчив юрфак Львівського державного університету та Академію МВС Радянського Союзу. Полковник міліції з майже 40 – річним стажем, та як сам говорив, сищик - за покликанням. З 1998 року очолював Управління карного розшуку Сумщини. Після відставки – з 2009 року працював викладачем спецдисциплін Сумського училища професійної підготовки працівників міліції.

Полковник міліції у відставці говорив: професія сищика – це їх родинне призначення. Він один з династії Мотилів: троє братів обрали для себе нелегкий шлях – іноді під кулями рятувати життя іншим, постійно боролись зі злом. На рахунку Василя Мотиля сотні розкритих злочинів, тисячі недоспаних ночей та врятованих доль.

Про себе Василь Олексійович говорив, що він типовий детектив, вміє швидко перестроюватись і приймати нестандартні рішення. Проте, навіть робота не перетворила його з романтика на прагматика. Щодо особливостей характеру, суворий, але справедливий.

Його колеги по за очі називали «дідом», цінуючи життєву мудрість, розсудливість і вміння вчасно прийняти виважене рішення.

В 2008 році полковник міліції Василь Мотиль звільнився на пенсію, але відпочивати не в характері цієї людини. Він пішов навчати молоду зміну правоохоронців до Сумського училища професійної підготовки працівників міліції.

«Про цю людину можна розповідати годинами, але найважливіше, що досвідчений оперативник охоче і завзято передавав свій досвід молодій зміні, - говорить начальник УМВС області Анатолій Річкаль, - після звільнення на пенсію він ще довго працював в Сумському училищі професійної підготовки працівників міліції . Навіть розробив для цього свою методику, що базувалася на реальних подіях із власного досвіду, бо був глибоко переконаний, що теорія без практики нічого не варта.»

За 40 років в органах мав більше 10 нагород, серед яких відзнаки МВС України « За відзнаку в службі», « Закон і честь», « За безпеку народу» медаль «За сумлінну службу», нагрудний знак «За доблесть і відвагу в службі карного розшуку» двох ступенів, а 14 квітня 2009 року ще й орден «Богдана Хмельницького».

Полковника міліції Василя Олексійовича Мотиля поховають на батьківщині - на Закарпатті.

Керівництво УМВС та весь особовий склад міліції Сумщини висловлює щире співчуття його рідним і близьким.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Василь Мотиль
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...