• Головна
  • Сумчанам спростили процедуру отримання житлових субсидій
16:30, 28 липня 2015 р.

Сумчанам спростили процедуру отримання житлових субсидій

21 липня набули чинності Зміни до Порядку призначення житлової субсидії.

Про нововведення під час брифінгу 28 липня розповіла заступник начальника управління соціального захисту населення – начальник відділу соціальної допомоги Катерина ЛИСЕНКО. Головна новація, повідомила вона, вдосконалена форма декларації. В ній тепер не потрібно вказувати розмір доходів, лише – вид прибутку і його джерело (установа, підприємство, чи організація). Це убезпечить громадян від штрафних санкцій за допущені помилки.

А от поданням довідки про склад сім`ї, підкреслила Катерина Лисенко, нехтувати не варто, адже це пришвидшить нарахування субсидії. Серед липневих нововведень те, що до сукупного доходу більше не включатимуться окремі види доходів. Це такі як: частини допомоги при народженні та усиновленні, виплата яких здійснюється одноразово; одноразової винагороди жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня»; аліменти; доходи від розміщення депозитів; грошове забезпечення військовослужбовців; осіб рядового і начальницького складу, які беруть безпосередню участь в АТО; допомога громадських та благодійних організацій; допомога на поховання; одноразова допомога, яка надається відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, організацій незалежно від форм власності.

Відтепер заявники можуть обирати – призначати субсидію на основі задекларованих доходів за попередній календарний рік або за попередні три місяці. В останньому випадку необхідна довідка про доходи за вказаний період. Пенсіонери можуть отримати субсидію на підставі врахування даних про розмір їх пенсії за останній місяць перед зверненням.

Для фізичних осіб-підприємців I, II та III групи, які є платниками єдиного податку, встановлено мінімальний дохід, що враховується при обчисленні субсидії, у розмірі відповідно одного, двох і трьох прожиткових мінімумів для працездатних громадян.

У разі смерті власника житла субсидію можуть призначити на будь-яку дієздатну особу, яка зареєстрована у житловому приміщенні. Якщо ж управління соціального захисту у встановлений 5-денний термін не отримає необхідну інформацію від органів влади, то субсидія призначатиметься на ту кількість зареєстрованих осіб, яку вказав в декларації самим громадянин.

Поновлено і проведення перерахунку призначеної субсидії у випадку зменшення розміру плати за житлово-комунальні послуги в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі. Це дасть змогу економно та раціонально використовувати бюджетні кошти.

До речі, з 1 липня деякі категорії пільговиків утратили право на пільги, але при цьому вони можуть використати свої право на отримання субсидії.

До 1 вересня через «Укрпошту» кожна родина повторно отримає бланки заяви і оновленої декларації, які слід подавати/надсилати поштою для оформлення житлової субсидії. Разом з тим, можна використовувати і чинні на сьогодні бланки цих документів.

Як повідомила Катерина Лисенко, 28 липня закривається поточний місяць, тому всі відомості управління соціального захисту населення направить до Розрахункового центру. Після 10 серпня сумчани, яким буде призначено субсидію, отримають про це повідомлення.

Для інформування сумчан наразі по районах міста працюють чотири консультативні пункти з питань призначення житлової субсидії. Є такі у Розрахунковому центрі (пров. Академічний, 1); ЦНАПі (вул. Горького, 21), бібліотеці-філії № 4 (пров. Веретенівський) та бібліотеці-філії № 5 (вул. Чехова, 77).

Наразі, 8 300 сумчан отримали житлову субсидію.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#субсидія
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...