Прокуратура Сумщины обжалует постановления суда о возвращении обвинительных актов прокурорам

На официальном веб-портале Ковпаковского районного суда г. Сумы обнародовано сообщение, что суд вернул обвинительный акт по делу о сепаратизме за недоработки прокуратуры.

Соответствующее решение, вопреки ходатайству прокурора, обвиняемого и его защитника о необходимости назначения дела к судебному разбирательству, действительно принято судом 23.06.2015 в уголовном производстве в отношении гр. К., который обвиняется в совершении преступлений, предусмотренных ч.1 ст.110 и ч.1 ст.263 УК Украины (посягательство на территориальную целостность и неприкосновенность Украины и в незаконном обращении с боеприпасами).

По мнению председателя, обвинительный акт в отношении К. не соответствует требованиям ст. 291 УПК Украины, поскольку не содержит формулировку обвинения, которое бы начиналось фразой: «гражданин К. обвиняется« в том, что ... ». Законность указанного решения является сомнительной, поскольку процессуальный закон не предусматривает требований стилистического изложения обвинения лица в обвинительном акте, то есть именно таким образом, предложенный судом.

В то же время, исходя из содержания обвинительного акта, который утвержден прокурором, у стороны защиты не возникало никаких вопросов относительно непонимания сути обвинения, поскольку следователем и прокурором четко было указано, что гражданин К., умышленно выполнив конкретные действия (приведя их), совершил соответствующие преступления. Таким образом, только судья из всех участников процесса, поставил под сомнение наличие факта обвинения лица в совершении инкриминируемых преступлений.

Вместе с этим, по аналогичным основаниям прокурору возвращено обвинительный акт в отношении граждан Л. и Б., которые подозреваются в том, что 29 марта 2015 по предварительному сговору между собой, угрожая пистолетами, совершили нападение на ювелирный салон «Карат» в г. Сумы и завладели чужим имуществом на значительную сумму.

Сейчас прокурорами на указанные постановления суда о возвращении обвинительных актов подготовлено апелляционные жалобы, по результатам рассмотрения которых судом апелляционной инстанции будет установлено, соответствуют ли решение суда первой инстанции требованиям закона.

прокуратура суд возвращение обвинительных актов
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Изложение
(0 оцінок)
Актуальность
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував
Суспільство
Будинок загорівся сьогодні близько 15.00. На місце події виїхали два пожежних автомобіля, а також наряд патрульної поліції. Пожежники уже понад годину борються з вогнем, проте ще не погасили. Причини загорання поки що встановлюються.
Новини компаній
Закінчилася акція “Драйвове ФРИЛАНС-ЛІТО для учасників Weblancer” від Visa та ПриватБанку. Фрилансери України, які співпрацюють із біржею Weblancer могли зареєструватися на сторінці weblancer.net/pb, виконати певні умови і розраховувати на призи. ПриватБанк разом із Visa розіграли: -  Годинники Apple Watch Series 4 – 3 шт. -  USB-хаби Apollo A731TH USB-C – 3 шт. -   Флеш-накопичувачи Samsung 64 GB – 3 шт. -   Термосумки GIOSTYLE Evo – 3 шт. За умовами акці...
адреси
23 вересня деякі вулиці м. Суми залишаться без світла. Планове відключення світла, за інформацією «Сумиобленерго», пов'язане з виконанням ремонтних робіт на повітряній лінії електропередачі.
фото
Інспекцією розглянуто звернення членів сумського автокооперативу «Берізка» стосовно ситуації, яка склалась внаслідок масштабного розмиву силових земель. Заявники повідомили про шкідливу дію вод, які потрапляють з ливневої водовідвідної труби на ґрунт та в р.Псел в районі вул. Тополянської м. Сум, руйнуючи берегові схили та будівлі кооперативу. Фахівцями Інспекції, спільно з автовласниками було обстежено зазначену територію, яка розташована безпосередньо мі...
фото
Про це місцеві жителі пишуть у Телеграм-каналі “Суми live”. Деякі місця, де викрадено люки, небайдужі прикривають гілками, аби ніхто не травмувався. Таку ситуацію спостерігаємо близько місяця. Наприклад, наприкінці серпня директор водоканалу Анатолій Сагач говорив, що в день по 7-8 люків. Ми пишемо заяви в поліцію по кожному випадку. Тетяна Пляшник
Влада
Сьогодні до Білопільського районного суду Сумської області надійшло 42 матеріали відносно голови Павлівської сільської ради Т. про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, відповідальність за які передбачена частиною 1 статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів) та частиною 2 статті 172-7 Кодексу У...
Суспільство
З метою забезпечення публічної безпеки, порядку та безпеки дорожнього руху під час освячення Свято-Миколаївського храму, у суботу, 21 вересня, на вулиці Нахімова обмежать рух транспорту. Обмеження діятиме на відрізку від перехрестя «вул. Нахімова – вул. Косівщинська» до перехрестя «вул. Нахімова – вул. І. Кавалерідзе» у період із 8:00 до 14:00.
Суспільство
Сумський окружний адміністративний суд розглядає справу за позовом Інспекції щодо призупинення діяльності ДП «Попівський експериментальний завод», розташованого у с. Попівка Конотопського району, яке здійснює виробництво компоненту добавки антидетонаційної для бензинів. Влітку дане підприємство опинилося у центрі подій, коли сморід від відходів його виробництва охопив увесь Конотоп та передмістя, що викликало значний суспільний резонанс. Від конотопців до...
фото
Подія сталася сьогодні вночі. Вогонь повністю знищів автомобіль «Фольксваген», який належить родині місцевого підприємця. Автомобіль був припаркований біля будинку. В поліції дану подію кваліфікували як «Умисне знищення або пошкодження майна» і вже відкрили кримінальне провадження, в рамках якого встановлюють причини та обставини загоряння автівки, а також осіб, причетних до скоєння даного злочину.В зв’язку з чим правоохоронці звертаються до всих громадян,...