• Головна
  • Управління СБ України в Сумській області повідомляє
16:30, 29 квітня 2015 р.

Управління СБ України в Сумській області повідомляє

В умовах протидії терористичним, сепаратистським та екстремістським угрупованням, спецслужбам іноземних держав Управлінням СБ України в Сумській області вживаються заходи щодо забезпечення стабільної суспільно-політичної ситуації в регіоні, недопущення поширення сепаратизму, тероризму, розповсюдження засобів ураження.

Наразі слідчими Управлінням здійснюється досудове розслідування у 23 провадженнях, розпочатих за фактами посягання на територіальну цілісність та недоторканість України, участі у терористичній діяльності та ін.

Зокрема, 22 квітня у м. Суми за матеріалами УСБУ повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність та недоторканість України) Кримінального кодексу України прихильнику ліворадикальної ідеології, який у жовтні минулого року розповсюдив у смт. Свеса листівки із закликами до вчинення дій, спрямованих на зміну меж території України шляхом приєднання низки областей (у т.ч. Сумської) до складу т.зв. «новоросії».

У ході досудового розслідування розповсюджувач ідей сепаратизму повідомив, що є прибічником комуністичної ідеології і підтримує її ідеї.

Крім того, за матеріалами УСБУ в Сумській області органами МВС розпочато 10 кримінальних проваджень за ст. 263 КК України (незаконне поводження зі зброєю), у т.ч. припинена діяльність двох каналів постачання засобів ураження із районів проведення АТО.

Одним з пріоритетів у роботі Управління є протидія корупції та зловживанням, які сьогодні становлять не меншу загрозу, ніж тероризм та сепаратизм.

З початку року за матеріалами Управління у сфері боротьби з корупцією розпочато 25 кримінальних провадження, з них за фактами вимагання та отримання хабарів – 8.

На протидію економічним злочинам співробітники Управління у взаємодії з прокуратурою та ДФС викрили конвертацій центр, який виводив у тінь до 9 млн. грн. щомісяця. За матеріалами СБУ прокуратурою Сумської області розпочато кримінальні провадження за ч. 2 ст. 205 та ч. 2 ст. 364 (фіктивне підприємництво та зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Зусилля співробітників обласного управління СБУ сьогодні спрямовані, насамперед, на попередження правопорушень.

Днями Управління Служби безпеки України в Сумській області передало прикордонникам 40 тис. пам’яток для громадян України, які збираються відвідати Російську Федерацію. Також пам’ятки поширюватимуться серед мешканців восьми прикордонних районів Сумщини (Білопільського, Великописарівського, Глухівського, Краснопільського, Путивльського, Середино-Будського, Шосткинського, Ямпільського). Це дозволить убезпечити наших співгромадян від можливих незаконних дій щодо них з боку іноземних спецслужб з метою залучення до розвідувально-підривної діяльності проти України.

 

За ініціативи Управління, при сприянні органів державної влади та місцевого самоврядування в області впроваджуються проекти «Безпечне місто» і «Безпечна область». Це система відеоспостереження, зокрема на провідних автошляхах регіону, на в’їздах – виїздах в усіх районних центрах Сумщини, де, відповідно, будуть створені сервери для накопичення і обробки інформації.

Напередодні травневих свят Управління звертається до мешканців Сумщини: нехай ці Дні об’єднають громаду, політичні сили, усіх, кому небайдужа доля нашої держави, усіх, хто бачить Україну могутньою та самодостатньою державою.

Управління СБ України в Сумській області у взаємодії з правоохоронними органами регіону здійснює посилені заходи із забезпечення безпеки. Зокрема, збільшено кількість оперативно-слідчих груп, підвищено ступінь готовності до попередження та протидії будь-яким проявам і діям, спрямованим на дестабілізацію ситуації в регіоні.

З метою протидії можливим терористичним, сепаратистським та іншим незаконним проявам, що несуть загрозу безпеці держави, в Управлінні цілодобово функціонує лінія довіри – (0542-) 607-490, 610-069.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#сбу
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...