• Головна
  • Міський голова Олександр Лисенко проти земельної корупції
20:46, 23 лютого 2015 р.

Міський голова Олександр Лисенко проти земельної корупції

Реалізація децентралізації та підвищення ефективності місцевого самоврядування сьогодні залежить від політичної воли народних депутатів. Саме на їх розгляд представлені законопроекти підготовлені Асоціацією сільських та селищних рад спільно з представниками місцевих громад.

За ініціативи фракції “Батьківщина” була проведена всеукраїнська нарада з майже 300 керівниками органів місцевого самоврядування всіх рівнів надали свої пропозиції фракції партії ВО “Батьківщина” щодо внесення змін до законів, що вже працюють сьогодні, та свої побажання і пропозиції для того, аби ініціювати нові, заповнивши законодавчі прогалини. Таких пропозицій у різному вигляді надійшло більше тисячі. 123 малих міста з усієї країни взяли участь у цій роботі, ініційованій «Батьківщиною»

«Нічого революційного не пропонується. Однак розроблені законопроекти надважливі для місцевих громад. Надважливий - законопроект про землю, який сьогодні має забрати повноваження у чиновників Державного агентства земельних ресурсів на місцях», - зазначає Олександр Лисенко.

Очільник міста зауважує, що нині діючі закони обмежили повноваження органів місцевого самоврядування, фактично зупинивши розвиток міських і сільських територій. Відсутня достовірна інформація щодо обліку земель та землекористувачів, Держземагенство без згоди громади роздає землі, які споконвіку відносились до межі міст, сіл та селищ.

«Проект Закону України «Про деякі заходи щодо посилення ролі територіальних громад в управлінні земельними ресурсами» №1159 є необхідним сьогодні для боротьби з тотальною земельною корупцією», - сказав він.

Також, Олександр Лисенко зазначає, що децентралізація влади це, в першу чергу, фінансова самодостатність місцевих громад, їх спроможність якомога ефективніше виконувати свої повноваження. Саме тому, необхідності підтримати законопроекти про внесення змін до деяких законодавчих актів України, щодо посилення фінансової самодостатності територіальних громад № 1898, 1899, 1900 ініційованих народними депутатами фракції «ВО «Батьківщина» Ю.Тимошенко, І.Кириленко, В.Івченко та іншими.

Олександр Лисенко переконаний, що відповідний пакет законодавчих актів допоможе розвитку територіальних громад, боротьбі з копурцією та сподівається, що закони будуть ухвалені вже на початку березня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Батьківщина #лисенко #земельна корупція
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...