• Головна
  • Споживач не повинен платити за безгосподарність Водоканалу в м.Суми – АМКУ
16:48, 28 січня 2015 р.

Споживач не повинен платити за безгосподарність Водоканалу в м.Суми – АМКУ

Сумське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України оштрафувало КП «Міськводоканал» Сумської міської ради на 68 тис.грн. за зловживання монопольним (домінуючим) становищем.

Як з’ясувало Відділення, Міськводоканал з 01.06.2014 року нараховує і стягує зі споживачів послуг централізованого водопостачання та водовідведення плату за надані послуги за нормами (нормативами) споживання при наявності квартирних засобів обліку, несправність яких не підтверджена результатами періодичної повірки, що суперечить вимогам Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630.

Цьому порушенню передувала ціла низка інших порушень з боку підприємства. Зокрема, в жовтні 2014 року КП «Міськводоканал» було притягнуто до відповідальності за укладення зі споживачами договорів, положення яких не відповідали Типовому договору, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630. В цих договорах підприємство усі обов’язки щодо повірки та контролю міжповірочного інтервалу лічильників переклало на споживачів, що прямо суперечить чинному законодавству. При цьому протягом останніх п’яти років КП «Міськводоканал» взагалі не повідомляло споживачів про необхідність чергової повірки лічильників води.

Згідно діючого законодавства КП «Міськводоканал» має право нараховувати плату за послуги за нормами (нормативами) споживання за умови наявності підтвердженої інформації спеціально уповноваженого органу у сфері метрології, повірочної лабораторії чи наукового метрологічного центру, які проводили повірку щодо несправності лічильника.

Адміністративна колегія територіального відділення застосувала до КП «Міськводоканал» максимальний розмір штрафних санкцій, враховуючи, що підприємство не визнало факт вчинення порушення, зобов’язала його припинити порушення та перерахувати споживачам, стягнуту плату за послуги за нормами споживання з 01.06.2014 року, керуючись пунктом 15 «Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», затверджених постановою КМУ від 21.07.20015 №630

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Міськводоканал #амку
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...