• Головна
  • КП «Сумижитло» має повернути населенню кошти, які отримало від операторів телекомунікаційних мереж
15:00, 23 січня 2015 р.

КП «Сумижитло» має повернути населенню кошти, які отримало від операторів телекомунікаційних мереж

Рішенням адміністративної колегії територіального відділення від 31.10.2013 № 89 дії КП «Сумижитло» Сумської міської ради, які полягають у стягненні з мешканців житлових будинків плати за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій без врахування часткового відшкодування витрат суб'єктами господарювання-операторами телекомунікацій на утримання будинків, як плати за право розміщення телекомунікаційного обладнання, яке використовуватиметься для надання жителям телекомунікаційних послуг, та плати за право доступу до інфраструктури, що включає в себе можливість розмістити телекомунікаційне обладнання на конструктивних елементах будівель та споруд для реалізації права споживачів на отримання телекомунікаційних послуг визнано порушенням, передбаченим пунктом 2 статті 50 та частиною 1 статті 13 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.

Відповідно до цього ж рішення підприємство було зобов’язане припинити порушення законодавства та у шестимісячний строк усунути наслідки шляхом здійснення мешканцям житлових будинків перерахунку плати за послуги з урахуванням плати, отриманої від операторів телекомунікацій. За вчинене порушення на КП «Сумижитло» було накладено штраф у розмірі 20 400 грн.

Територіальним відділенням було встановлено, що загальна сума коштів, які підприємство отримало від операторів,з а період діяльності з ІІ півріччя 2011 року, 2012 рік та перше півріччя 2013 року склала 1 млн. 105 тис. 749,8 грн. При цьому підприємство не повідомляло мешканців про отримання додаткових коштів понад встановлений тариф, які воно отримувало від надання у користування чужого майна.

У ході розгляду справи підприємство визнало факт вчинення порушення, а також зобов’язалося його припинити та усунути наслідки. У січні 2014 року КП «Сумижитло» СМР повідомило територіальне відділення про часткове виконання зобов’язання шляхом погодження з головами будинкових механізмів шляхів використання отриманих від операторів коштів на виконання необхідних для конкретних будинків робіт. Проте, загальна сума грошових коштів, на використання яких представниками будинкових комітетів була надана згода становить 14 307,23 грн., тобто лише 1,29 % від загальної суми.

У зв’язку з несплатою накладеного рішенням штрафу у встановлений законодавством строк територіальне відділення звернулося з позовом про його стягнення у судовому порядку. Відповідно до рішення Господарського суду Сумської області від 29.05.2014 у справі № 920/559/14 з підприємства стягнуто 20 400 гривень штрафу та 20 400 гривень пені. Зазначена сума була сплачена у липні 2014 року, однак зобов’язання, строк виконання якого сплив ще у травні 2014 року, так і залишилося виконаним частково. У відповідь на лист територіального відділення щодо причин невиконання рішення підприємство зазначило про відсутність механізмів здійснення перерахунку та повідомило що нібито за рахунок отриманих від операторів коштів здійснюються необхідні роботи. При цьому не було надано жодних доказів, що підтверджували б згоду мешканців будинків (власників квартир) на використання належних їм коштів.

Заперечення підприємства є безпідставними, оскільки кошти, отримані КП «Сумижитло» від операторів затвердженим виконавчим комітетом СМР тарифом не були передбачені. Саме тариф є визначеною належним чином вартістю надання послуг підприємства, відповідно до якої визначається сума грошових коштів, яку зобов’язані сплатити мешканці. Натомість кошти, отримані КП «Сумижитло» від операторів телекомунікацій за договорами про надання права користування будинками, власником яких підприємство не виступає, можуть належати на законних підставах лише власникам квартир. Так, згідно частини 2 статті 189 ЦК України доходи належать власникові речі, якщо інше не встановлено договором або законом. Всупереч нормам цивільного законодавства підприємство позбавило мешканців прав володіти, користуватися і розпоряджатися грошовими коштами, які пов’язані з наданням у користування їхнього ж майна.

З метою виконання підприємством зобов’язання територіальне відділення звернулося з позовом до господарського суду. Відповідно до рішення Господарського суду Сумської області від 01.12.2014 у справі № 920/1922/14 підприємство було зобов’язане припинити порушення та усунути його наслідки, як це було передбачено рішенням адміністративної колегії територіального відділення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Сумижитло
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...