• Головна
  • Сумський НАУ ініціював соціальну програму надання освіти учасникам АТО
13:22, 13 вересня 2014 р.

Сумський НАУ ініціював соціальну програму надання освіти учасникам АТО

Антитерористична операція на сході країни кожного дня забирає життя людей. Але ще більше стає тих, хто вже не зможе повернутися до свого попереднього життя. Це – люди з тяжкими пораненнями чи психологічними травмами. Суспільство повинно попіклуватися про них. Важливим в цьому аспекті є питання професійної перепідготовки учасників бойових дій, які в силу об’єктивних причин не можуть працювати на попередньому місці роботи в силу отриманної інвалідності чи психологічної травми.

Розуміючи це, учасники Сумський національний аграрний універистет пропонує на державному рівні негайно прийняти закони, які будуть забезпечувати реалізацію соціальної освітньої програми реабілітації військовослужбовців, які приймали участь в бойових діях.

Програма передбачає отримання учасниками бойових дій в зоні АТО першої спеціальності або перекваліфікації з метою їх адаптації до післявоєнного життя, а також професійної реабілітації внаслідок отриманих обмежень фізичних можливостей.

В СНАУ вважають, що найбільш комфортною для таких людей буде заочне навчання або дистанційне із розширенням квот на кількість таких студентів за державний кошт. Існуючі закони про освіту регламентують терміни подання документів на вступ до вишу, але для учасників бойових дій має бути виключення. Зараз СНАУ підключає до впровадження своєї ідеї в життя: надсилає відповідні звернення до Кабміну та Міністерства освіти і науки.

Подібна ініціатива СНАУ – поки ексклюзивна, але, впевнено керівництво вишу, її підтримають й інші вищі навчальні заклади України. Підказало ж її, практичне ознайомлення із позитивним досвідом США, коли американській уряд створював програми адаптації для учасників війни у В’єтнамі. Тоді американці вирішили, що саме робота у сільській місцевості, де немає великої скупченості людей, якнайшвидше сприятиме психологічній реабілітації ветеранів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#СНАУ #навчаня #АТО
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...