Сумському «Кіркорову» не вдалось забрати у міськради 1,5 мільйони по неіснуючому договорі

Вищий госпсуд визнав необґрунтованою вимогу ТОВ «СКД» стягнути з Управління освіти і науки Сумської міської ради 1,49 млн грн., з яких 1,23 млн грн. боргу, 103,06 тис грн. інфляційних втрат та 110,62 тис грн. – 3% річних. Про це свідчить постанова суду від 4 серпня.

Фірма стверджувала, що міськрада заборгувала їй за поставку продуктів для шкіл та дитсадків. 25 лютого 2009 року Управління освіти міськради закупило у фірми «СКД» продукти харчування (яйця, м’ясо, ковбаси, сир, хліб, борошно) для шкіл та дитсадків.

У той же день на виконання вимог доручення губернатора від 19.12.2008 і наказу Головуправління економіки Сумської ОДА від 22.12.2008, сторони відкоригували вартість договору. Для цього вони підписали додаткову угоду, у якій зменшили ціну.

Суд першої інстанції позов фірми задовольнив. Він відкинув посилання міськради на додаткову угоду до основного договору, за якою ціни на продукти були знижені, визнавши її неіснуючою.

Та суди апеляційної та касаційної інстанцій з цим не погодилися. Вони вказали, що фірма у 2009 році поставила продукти за цінами, які були нижчими, ніж в основному договорі. Ці ціни відображалися фірмою у накладних та рахунках для оплати. Міськрада з ТОВ «СКД» по цих рахунках повністю розрахувалася.

Суди дійшли висновку, що вимога ТОВ «СКД» оплатити ще 1,23 млн грн.документально необґрунтованою. У суду відсутні первинні бухгалтерські документи, які б підтверджували право фірми вимагати від міськради цю суму.

У 2008-2009 роках ТОВ «СКД» підписало із Управлінням освіти і науки Сумської міськради договори на поставку продуктів харчування на загальну суму 26,83 млн грн. ЗМІ повідомляли, що фірма поставляла дитсадкам і школам неякісні продукти.

Засновниками ТОВ «СКД» є Людмила і Олег Рязанови.

Олег Рязанов у 2000-х працював заступником начальника Державної інспекції з контролю за цінами в Сумській області, а також начальником управління торгівлі та побуту міськради. Підприємець був відомий у Сумах як «Кіркоров» через зовнішню схожість із російським поп-співаком.

nashigroshi
Сумська міська рада ТОВ СКД
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі