• Сумські школярі - срібні призери футбольного турніру «Кубок націй Данон» (ФОТО)
фото
17:45, 2 червня 2014 р.

Сумські школярі - срібні призери футбольного турніру «Кубок націй Данон» (ФОТО)

фото

28 травня, у Львові на стадіоні «Арена-Львів» відбувся фінал Всеукраїнського турніру з футболу серед школярів «Кубок націй Данон.

У матчі за перше місце та право представляти Україну у світовому фіналі в Бразилії змагалися команди ЗОШ № 141 м. Дніпропетровськ та школярі сумської ЗОШ № 29, які займаються футболом на "Барсі" у тренерів Віктора Корнієнка та Ярослава Пєсоцького (вікова група U-11). Перший тайм зустрічі був напруженим та не виявив переможців. На останніх хвилинах другого тайму школярі Дніпропетровщини двічі відзначилися та вибороли перемогу з загальним рахунком 2:0.

Щоб стати срібними призерами змагань сумчани подолали складний шлях. За словами тренера Віктора Корнієнка, цей шлях розпочався ще 4 роки тому, коли на базі сумської школи №29 була створена футбольна команда з кращих гравців міста 2003 року народження. За ці роки юні футболісти ставали неодноразовими переможцями турнірів Сумщини та України, приймали участь в турнірах різних країн Європи.

"Запорука успіху команди - це, в першу чергу, талановиті гравці, по-друге - це підтримка з боку їх батьків, а також - сучасні європейські умови для проведення тренувань на базі футбольного центру "Барса", - розповів Віктор Корнієнко.

Перші матчі турніру "Кубок націй Данон" відбулися в березні цього року. Спочатку школярі стали кращими в зональних обласних змаганнях, перемігши команди ЗОШ №6 м.Суми з рахунком 5:0, ЗОШ №1 м.Кролевець з рахунком 4:0 та конотопську ЗОШ №12 м.Конотоп – 6:1.

На другому етапі, в рамках всеукраїнських зональних змагань у Чернігові, сумчани впевнено обіграли київську команду - 5:0, а також здобули перемогу над командою з Чернігівщини - 3:2 і, таким чином, вийшли до фінального етапу, який проходив минулого тижня у Львові. Там у груповому відборі сумські футболісти перемогли команду з Каховки  - 3:0, зіграли внічию з івано-франківцями - 0:0, та святкували ще одну перемогу над командою з Хмельниччини 3-2.

Таким чином сумська ЗОШ №29 стала переможцем групи і у фінальному матчі за 1-2 місця поступилася дніпропетровській ЗОШ № 141 - 0:2.

"Ми були в одному кроці від Сан-Паулу. У фіналі проти нас виступала команда, вихованці якої займаються футболом в школі ФК "Дніпро". При рівній грі у фіналі ми мали гарний шанс першими відкрити рахунок, однак команді трішки не пощастило.", - зазначив Віктор Корнієнко.

У турнірі, який спільно організували Комітет з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України, компанія «Данон Україна» та Асоціація аматорського футболу України, було додатково визначено та нагороджено переможців у змаганнях з елементів техніки гри у футбол, зокрема сумчанин Антон Калюжний став переможцем конкурсу з жонглювання, а також визнаний кращим гравцем змагань у своїй команді. Ще одним переможцем став вихованець "Барси" Ілля Гордієнко, який посів перше місце у конкурсі "Удари на точність".

Сумчани мали нагоду привітати свою команду на стадіоні "Ювілейний". у перерві між матчем ПФК "Суми" - "Титан" виконуючий обов'язки голови Федерації футболу Сумщини Андрій Прохорович разом з начальником обласного управління молоді та спорту Дмитром Лантушенко привітали школярів з таким досягненням, адже досі жодна команда Сумщини не змогла похвалитися подібним результатом в "Кубку націй Данон". Школярі разом з тренерами пообіцяли наступного року привезти до Сум вже не срібні, а золоті медалі.