Заява Сумської єпархії Української Православної Церкви з приводу подій 25 лютого 2014 року +ВИДЕО

25 лютого 2014 року в будівлю Сумського єпархіального управління зайшло приблизно десять агресивно налаштованих осіб у супроводі представників телеканалу 1+1, які заявили, що хочуть терміново зустрітися із архієпископом Євлогієм.

Під час зустрічі представник групи Карпенко Микола Пилипович, що представився «дияконом» УПЦ КП висловив категоричну вимогу про те, що архієпископ Євлогій повинен співслужити із «архієпископом» Мефодієм у Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Суми, а також звинуватив духовенство в небажанні молитися за загиблих на Майдані.

Всі мої аргументи щодо канонічних перешкод у питаннях співслужіння були відхилені. Було заявлено, що в разі відмови собор і єпархіальне управління будуть оточені людьми з Майдану і закидані “коктейлями Молотова”.

В цей час секретаря єпархії звинувачували в тому, що духовенство нібито не бажає молитися за жертв Майдану, що є неправдою.

Священники, що брали безпосередню участь, свідчили, що вони особисто були присутні під час громадських траурних заходів у театрі ім. Щепкіна, а також про те, що у всіх храмах з минулої неділі протягом 40 днів, відповідно до православної традиції, відбувається заупокійне поминання загиблих. У кафедральному соборі також читається Псалтир за загиблими.

Але, незважаючи на аргументи, Карпенко заявив, що раз їхні умови не були прийняті, то незабаром собор і єпархіальне управління будуть оточені та закидані “коктейлями Молотова” людьми з Майдану.

Агресивно налаштована делегація, незважаючи на заклики до миру й братолюбства, залишила будівлю єпархіального управління.

Зважаючи на реальну небезпеку, я звернувся до православних віруючих кафедрального міста Суми із закликом захистити православні храми нашого міста, протистояти насильству.

Дорогі отці, брати і сестри!

Настав час стати на захист своє віри і своїх святинь. Ми категорично проти насильства, але ми повинні нерушимо відстоювати право молитися у своїх храмах. Закликаю Боже благословення на кожного, хто справою і молитвою стане на захист православних святинь!

Христос воскрес!

Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Изложение
0/12
Актуальность
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов