Праця сумських засуджених – шлях до виправлення та відновлення у суспільстві

Прокуратурою Сумської області проведено перевірки в установах виконання покарань управління ДПтСУ в області щодо додержання вимог законодавства про охорону та оплату праці осіб, засуджених до покарань у виді позбавлення та обмеження волі. Про їх результати поінформував прокурор прокуратури області з питань нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях, а також застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян, Дмитро Верещагін.

На сьогодні у виправних установах області залучено до суспільно-корисної праці близько 700 засуджених або майже 40 відсотків від загальної чисельності. Працевлаштування здійснюється на державних підприємствах установ виконання покарань, підсобних господарствах, майстернях і на контрагентських об’єктах.

«Залучення засуджених до суспільно-корисної праці сприяє їх виправленню та поверненню до соціально-нормативного життя у суспільстві, - наголосив Дмитро Верещагін. - Так, працюючі засуджені практично не вчиняють порушень режимних вимог, на них не накладається дисциплінарних стягнень. Існуюча система професійно-технічного навчання надає можливість отримати під час перебування осіб в місцях позбавлення або обмеження волі нові професії, які будуть потрібні їм і після звільнення з виправних установ. Завдяки працевлаштуванню є також можливість відшкодувати спричинені злочинами збитки, погасити борги по аліментах та відшкодувати витрати на харчування, одяг і комунальне обслуговування установ».

Прокурорськими перевірками приділено увагу стану додержання вимог законодавства при залученні засуджених до суспільно-корисної праці в частині створення її безпечних умов та належної оплати. Характерними порушеннями трудових прав засуджених є неналежне, в окремих випадках, облікування робіт, що виконуються засудженими, не врахування їх кваліфікацій та складності робіт. Допускаються випадки порушення правил охорони праці, техніки безпеки і виробничої санітарії, встановлених законодавством про працю.

Інколи у виправних установах допускаються випадки неналежного оформлення робіт з благоустрою колоній, їх територій і поліпшення житлово-побутових умов засуджених та виконання допоміжних робіт із забезпечення продовольством.

На усунення виявлених порушень внесено документи реагування, узагальнене подання направлено прокуратурою області до регіонального управління ДПтСУ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі