• Головна
  • Своєчасна оплата праці – під контролем Сумської прокуратури
14:00, 22 листопада 2013 р.

Своєчасна оплата праці – під контролем Сумської прокуратури

Прокуратура міста Суми, постійно контролює питання вчасної і повної виплати заробітної плати і перерахування внесків до Пенсійного фонду України та інших фондів соціальної спрямованості. Як наслідок, з початку поточного року відшкодовано близько 1,4 млн. грн, які заборгували сумські підприємства своїм найманим працівникам. Завдяки вжитим заходам наглядовим органом міста майже тисяча працюючих сумчан отримали зароблене.

У листопаді поточного року проведено 8 перевірок із вказаних вище питань. За їх результатами внесено 8 подань про усунення порушень вимог законодавства про оплату праці та пенсійного законодавства - заборгованості на суму майже 2,1 мільйона гривень. З них станом на 20 листопада погашено майже 550 тисяч гривень заробітної плати і близько 50 тисяч гривень до бюджету ПФУ, повідомив старший прокурор прокуратури м. Суми Сергій Горлач.

Що ж спричинювало вказану заборгованість? «Під час перевірок виявлено, що ряд підприємств, незважаючи на наявність коштів на їх рахунках, зволікали з виплатами, інші - не вживали заходів щодо дебіторської заборгованості перед підприємствами або ж засновники не створювали резервних фондів за рахунок певного відсотку прибутків на випадок відсутності обігових коштів», – зазначив С. Горлач.

Виходячи з цього, прокуратура вживає необхідних заходів, зокрема вносить боржникам подання з вимогою відшкодувати невиплачене громадянам, поновлюючи гарантоване Конституцією України право на оплату праці. А в разі невиконання подання про усунення порушень вимог законодавства, прокуратура звертається до суду з відповідними позовами до підприємств з одночасним клопотанням про накладення арешту на їх рахунки, що врешті-решт може призвести до припинення їх діяльності та державної реєстрації.

Іншу причину зволікань із зменшення заборгованості було названо на оперативній нараді, що пройшла в прокуратурі м. Суми, де було заслухано стан досудового розслідування у 13 кримінальних провадженнях щодо оплати праці та соціальних внесків: це тяганина у роботі слідчих та відсутність належного контролю за їх роботою безпосередньо з боку керівників слідчих підрозділів Сумського міського відділу міліції. Прокуратурою міста на усунення виявлених порушень кримінально го процесуального законодавства при провадженні досудового розслідування стосовно службових осіб ПАТ «Центроліт» , ВАТ «Селмі» та інших було внесено подання начальнику слідчого управління УМВС України в Сумській області з вимогою вжиття заходів, спрямованих на прийняття кінцевих процесуальних рішень у вказаних вище провадженнях, а також притягнення до дисциплінарної відповідальності ряду слідчих та начальників відділів цього підрозділу.

Надалі прокуратура м. Суми буде тримати на контролі вказане питання до повної ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати та внесків до фондів соціальної спрямованості.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...