• Головна
  • Прокуратура перевірила правильність соціальних виплат дітям-сиротам
11:15, 19 листопада 2013 р.

Прокуратура перевірила правильність соціальних виплат дітям-сиротам

Як повідомив прокурор прокуратури м. Суми Віталій Рябуха, в ході перевірки діяльностіуправління соціального захисту та служби у справах дітей Сумської міської ради виявлені порушенняу частині додержання законодавства щодо соціального захисту дітей.

Встановлено, що у 2012-2013 роках не отримані одноразові виплати 19 дітьми-сиротами і дітьми, позбавленими батьківського піклування, після досягнення 18-річного віку, механізм виплати яких визначено відповідним Порядком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2005 року № 82. Причина - не спрацювала належним чином служба у справах дітей Сумської міської ради.

Окрім цього, перевіркою позовної діяльності управління соціального захисту населення щодо повернення незаконно сплачених виплат встановлено, що управління не користувалося передбаченими Законом України «Про виконавче провадження» правами стягувача у виконавчому провадженні. Як наслідок, тільки цього року значні суми надмірно виплаченої допомоги - від півтори до майже трьох тисяч гривень - не повернуті до бюджету.

Наприклад, жінка, яка вчинила низку злочинів та за вироком суду потрапила за ґрати, була позбавлена батьківських прав стосовно двох малолітніх дітей, продовжувала незаконно отримувати допомогу від держави на старшу доньку як одинока матір ще протягом трьох місяців. Сталося це внаслідок бездіяльності управління соціального захисту та служби у справах дітей Сумської міської ради.

Перевіркою також виявлена відсутність дієвої співпраці служби у справах дітей Сумської міської ради з Державною реєстраційною службою щодо отримання інформації про майно та житло неповнолітніх, які перебувають на обліку у службі, та їх батьків, внаслідок чого моніторинг майна та житла дітей протягом тривалого часу взагалі не проводився. Тож вряд чи відповідальні особи могли детально знати про всі проблеми соціально незахищених.

З метою усунення вказаних порушень, недопущення їх у подальшій роботі, відшкодування шкоди, заподіяної державі, сплачення передбаченої законодавством допомоги дітям-сиротам і дітям, позбавлених батьківського піклування, та притягнення винних до відповідальності, прокурором міста внесено подання начальникам служби у справах дітей та управління соціального захисту Сумської міської ради, які на даний час знаходяться на розгляді.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...