• Головна
  • На Сумщині розпочали перший етап маркування пам’яток культурної спадщини міжнародним знаком захисту – «Блакитним щитом»
фото
10:40, 23 вересня

На Сумщині розпочали перший етап маркування пам’яток культурної спадщини міжнародним знаком захисту – «Блакитним щитом»

фото

На 52 об’єктах – архітектурних спорудах, музеях, архівах, бібліотеках, театрах та релігійних святинях – встановили 173 спеціальні позначки.

«Блакитний щит» – це міжнародний символ, передбачений Гаазькою конвенцією 1954 року. Він означає, що об’єкт є культурною цінністю, і його знищення чи пошкодження під час війни вважається воєнним злочином.

«Суми стали першими, бо ми – прикордонне місто, яке щодня під обстрілами. Ворог намагається влучати і в культурні об’єкти, бо вони є символами нашої історії та ідентичності.

Захищаючи пам’ятки, ми зберігаємо не лише минуле, а й майбутнє України – для наших дітей та наступних поколінь», - прокоментував голова ОВА Олег Григоров.

Підписуйтесь на 0542 у соцмережах:

Telegram https://t.me/sumy0542

Instagram https://www.instagram.com/0542.ua/

Facebook https://www.facebook.com/0542inua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення