• Головна
  • У Сумській міській раді зініціювали делегування частини своїх повноважень органам самоорганізації населення
10:51, 20 червня

У Сумській міській раді зініціювали делегування частини своїх повноважень органам самоорганізації населення

Жителі сумських мікрорайонів з садибною забудовою можуть створити органи самоорганізації населення та планувати розвиток своїх кварталів.

Про створення у Сумах дієвих органів самоорганізації населення на територіях приватного сектору говорили під час брифінгу у міській раді. Роз’яснювали особливості нового інструменту громадської участі, його актуальність та перспективи застосування депутати міської ради Ірина ДЯДЕНКО та Ігор ПЕРЕПЕКА спільно з головами квартальних комітетів Добровільної: №11 Ніною ЦИБУЛЬНИК, № 50 Іриною КОЛЯДОЮ, № 52 Наталією БУГАЄЦЬ.

У приватному секторі Сум, саме так називають території садибної забудови, проживає нині 60 тисяч сумчан або 25% населення громади.Розташовані в різних частинах міста, ці мікрорайони потерпають від абсолютно типових багаторічних проблем.

«Найголовніша проблема, що мешканці приватного сектора, сумлінно сплачуючи податки як всі жителі громади, обділені увагою влади та отримують значно меншу віддачу від міста у розвитку навіть елементарної інфраструктури своїх вулиць і житлових кварталів. Як приклад, 90% садибної забудови не мають централізованої каналізації та користуються вигрібними ямами», – зазначив Ігор Перепека.

У голів квартальних комітетів Добровільної довгий перелік нарікань, з якими до них приходять мешканці.

«Ключові – це питання благоустрою, покосу трави, недостатнього вуличного освітлення та нерозвинутої інфраструктури для дітей і молоді. Такі важливі як – адміністративні послуги, лікарня, аптека, банкомат, сконцентровані в центрі міста або у сусідніх мікрорайонах з багатоповерховою забудовою, куди доводиться добиратись жителям мікрорайону Добровільної», – розповіла Ірина Коляда.

«Маю 15 річний стаж роботи головою квартального комітету і не завжди я відчувала підтримку депутатів Сумської міської ради. Намагались здебільшого самотужки, разом з активними мешканцями, розв’язувати питання заміни ламп вуличного освітлення та підсипки доріг навесні. Увагу відчуваємо, як правило, перед виборами», – зауважила Ніна Цибульник.

Ірина Дяденко, яка не раз долучалась до допомоги мешканцям Добровільної, переконана, в умовах війни, коли бюджет громади орієнтований на потреби оборони, частину повноважень міської ради з утримання й розвитку територій садибної забудови доцільно передати на місця.

І тепер громада має для цього нормативну базу, над якою депутати працювали протягом трьох років, максимально вклавши в документ досвід європейських практик, рекомендації експертів Офісу Ради Європи в Україні й досвід інших громад.

Відповідно до рішення міської ради від 27 березня 2024 року «Про органи самоорганізації населення на території Сумської міської територіальної громади» можуть бути створені кілька видів ОСН: як будинковий комітет (у межах багатоквартирного будинку, кількох багатоквартирних будинків); вуличний, квартальний комітет (у межах території кварталу, кількох, однієї або частини вулиці з прилеглими провулками в місцях індивідуальної забудови); комітет мікрорайону (у межах території окремого мікрорайону); сільський комітет (в межах території села (сіл); комітет старостинського округу (у межах населених пунктів старостинського округу Сумської МТГ).Сумська міська рада опікуватиметься допомогою у створенні та подальшою роботою ОСН через визначення відповідальних посадових осіб у структурі виконавчих органів: правовому управлінні та департаменті інфраструктури.

«Головне, що з цього часу органи самоорганізації населення (ОСН) можуть стати виконавцями комунального замовлення на благоустрій своїх територій та отримати фінансовий ресурс від бюджету громади для здійснення цих повноважень», – акцентувала Ірина Дяденко.

Представники квартальних комітетів Добровільної впевнені, що ініціатива потрібна й готові першими реалізовувати, попри складнощі.

Результат – від ініціативи до юридичного оформлення та ефективність роботи ОСН напряму залежить від активності жителів та дотримання усіма сторонами – міською владою і квартальними комітетами визначеного алгоритму дій.

«Нам не вистачало цього документа. В ньому з’явилась можливість для нас – самостійно й відповідально управляти територією. Ми вважаємо, що має бути спільне бачення, куди ми рухаємось, повна взаємодія і довіра між зобов’язаннями влади і громадянами. Мешканці приватного сектора мають повірити в реальність та ефективність цих змін, і саме ініціативні голови квартальних комітетів Добровільної хочуть стати першопрохідцями у пілотному проєкті», – зауважила Наталія Бугаєць.

Щодо термінів створення першого ОСН, Ірина Дяденко підкреслила, що важливо встигнути до вересня, коли розпочинається робота над формуванням бюджету громади на 2025 рік, щоб отримати перше фінансування для пілотного проєкту, про який заявили квартальні мікрорайону Добровільної.

Підписуйтесь на нас у соцмережах:

Telegram https://t.me/sumy0542

Instagram https://www.instagram.com/0542.ua/

Facebook https://www.facebook.com/0542inua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...