![](https://s.0542.ua/section/logo/upload/pers/44/logo.png?20240727)
фото
09:25, 16 травня 2023 р.
Як виживає бабуся з онуком, в яких росіяни зруйнували будинок на Сумщині
фото
![Як виживає бабуся з онуком, в яких росіяни зруйнували буди..., фото-1 Як виживає бабуся з онуком, в яких росіяни зруйнували будинок на Сумщині, фото-1](/dist-assets/images/cap.jpg)
Раїса Литар з онуком мешкає у селі Великий Самбір Конотопського району. Після того, як у березні 2022 року російський танк прицільно стріляв по їхньому будинку, родина залишилася без житла. Як перезимували онук з бабусею та чого не вистачає мешканцям для відбудови – дізнавалися журналісти Суспільного.
У селі впродовж лютого-березня 2022 року зупинялися російські війська. Руйнувати й знищувати почали одразу, не жаліли навіть тварин, згадує староста села Антоніна Грищенко.
![Як виживає бабуся з онуком, в яких росіяни зруйнували буди..., фото-2 Як виживає бабуся з онуком, в яких росіяни зруйнували будинок на Сумщині, фото-2](/dist-assets/images/cap.jpg)
Антоніна Грищенко. Фото: Суспільне Суми
“Це наш приблуда (прим. ред. - кіт). Як були тут бої, стріляли дуже, він, мабуть, злякався. Танки проходили, ми йому будиночок тут маленький зробили й поставили, він там сидів. І вони як розбивали оці східці, розбили й той будиночок. Ногами потоптали. А він злякався, весь труситься”, - розповідає пані Антоніна.
Нині на узбіччях дороги досі стоїть розбита російська техніка.
![Як виживає бабуся з онуком, в яких росіяни зруйнували буди..., фото-3 Як виживає бабуся з онуком, в яких росіяни зруйнували будинок на Сумщині, фото-3](/dist-assets/images/cap.jpg)
Розбита російська техніка, с. Великий Самбір, Конотопський район, Сумська область, травень 2023 р. Фото: Суспільне Суми
Дісталося й мирним мешканцям. Подвір’я пані Раїси – найбільш пошкоджене у селі, говорить староста. Самій Раїсі – під 80 років. Тоді вона втратила оселю, худобу, документи та особисті речі.
![Як виживає бабуся з онуком, в яких росіяни зруйнували буди..., фото-4 Як виживає бабуся з онуком, в яких росіяни зруйнували будинок на Сумщині, фото-4](/dist-assets/images/cap.jpg)
Подвір'я пошкоджене внаслідок ударів РФ, с. Великий Самбір, Конотопський район, Сумська область, травень 2023 р. Фото: Суспільне Суми
“І ноги поприморожувала, пальці щімлять, тепер падаю. Написали цілий список ліків, ношу його у кишені. На 2,5 тисячі гривень. Хто мені допоможе – ніхто нічого”, - розповідає власниця зруйнованого помешкання Раїса Литар.
![Як виживає бабуся з онуком, в яких росіяни зруйнували буди..., фото-5 Як виживає бабуся з онуком, в яких росіяни зруйнували будинок на Сумщині, фото-5](/dist-assets/images/cap.jpg)
Раїса Литар. Фото: Суспільне Суми
Перезимували разом з онуком у нашвидкуруч зведеній прибудові.
Нині родина намагається відбудуватися – за 50 тис. грн, які виділила громада, онук жінки звів стіни майбутньої оселі. Та робочих рук, говорить, не вистачає, щоб покласти дах. Додає, що закінчилися й гроші, роботи ж в селі немає.
“25 тисяч на дах не вистачає. Балки, дошки є, але металочерепицю купити треба”, - пояснює онук Олег.
![Як виживає бабуся з онуком, в яких росіяни зруйнували буди..., фото-6 Як виживає бабуся з онуком, в яких росіяни зруйнували будинок на Сумщині, фото-6](/dist-assets/images/cap.jpg)
Олег Литар. Фото: Суспільне Суми
Громада, говорить староста села, купила родині будинок по сусідству – щоб було, де перезимувати.
"Світла немає. Тільки лічильник є й все", - говорить Олег.
![Як виживає бабуся з онуком, в яких росіяни зруйнували буди..., фото-7 Як виживає бабуся з онуком, в яких росіяни зруйнували будинок на Сумщині, фото-7](/dist-assets/images/cap.jpg)
Будинок, який придбали родині коштом громади, с. Великий Самбір, Конотопський район, Сумська область, травень 2023 р. Фото: Суспільне Суми
“Ну, звичайно, тут також треба ручки прикласти, але все ж таки – дах над головою і можна перезимувати”, - каже староста села Антоніна Грищенко.
Та жити в ньому онук з бабусею не планують. Олег відбудовуватиме хату на своєму подвір’ї. З планів на майбутнє – встигнути звести житло до настання холодів. А інше, говорить, почекає до української перемоги.
Підписуйтесь на нас у соцмережах:
Telegram https://t.me/sumy0542
Instagram https://www.instagram.com/0542.ua/
Facebook https://www.facebook.com/0542inua
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:41
Вчора
15:51
Вчора
15:01
Вчора
13:22
Вчора
12:34
Вчора
ТОП новини
Оголошення
11:51, 21 липня
21
07:48, 21 липня
18:19, Вчора
1
14:17, 15 липня
3
live comments feed...