• Головна
  • На базі СНАУ відбувся семінар-нарада “Молочне скотарство України. Виклики та можливості”
фото
13:37, 5 травня 2023 р.

На базі СНАУ відбувся семінар-нарада “Молочне скотарство України. Виклики та можливості”

фото

Сумський національний аграрний університет уже багато років стає майданчиком для зустрічей представників освіти, бізнесу та влади. Традиційно у стінах цього закладу вищої освіти обговорюють питання співпраці, нових викликів, діляться практичним досвідом і теоретичними знаннями.

5 травня 2023 року на базі Сумського НАУ відбувся семінар-нарада “Молочне скотарство України. Виклики та можливості” спільно з Департаментом агропромислового розвитку Сумської ОДА, Інститутом сільського господарства Північного Сходу НААН України, Асоціацією тваринників та птахівників Сумщини та Сумським селекційним центром.

З боку влади присутнім на заході був Володимир АРТЮХ, голова Сумської ОВА, разом зі своїм заступником Тарасом САВЧЕНКОМ. Разом з представниками бізнесу вони обговорили аспекти законодавчих питань і шляхи подальшої співпраці. Володимир АРТЮХ коментує: “Питання тваринництва стали для нас викликами. Сьогоднішній день є важливим для нас, представників влади, щоб почути думку теоретиків і підприємців, заради прийняття правильних законодавчих рішень, які були б успішними і для держави, і для підприємців.”

Володимир ЛАДИКА, голова Ради Асоціації тваринників та птахівників Сумщини, академік Національної академії аграрних наук України, ректор Сумського НАУ, під час свої доповіді “Менеджмент селекційно-племінної роботи в ринкових умовах” зауважив: “Я думаю, що викликом для всіх нас сьогодні є питання селекційно-племінної роботи. Що ж трапилось? Система селекційно-племінної роботи в державі майже зламалась. І ми маємо покращити ситуацію, застосовуючи свої теоретичні знання й практичні навички”.

Крім того, у рамках семінару-наради поділилися знаннями декан біолого-технологічного факультету СНАУ Вікторія ВЕЧОРКА, яка доповіла присутнім за темою “Племінний облік - перша ланка селекційної програми по стаду”, завідувач лабораторією тваринництва та кормовиробництва ІСГПС НААН України Юрій СКЛЯРЕНКО висвітлив тему “Формування стад за бета та капа казеїном - шлях до високої рентабельності”, доцент кафедри ТВППТ та кінології СНАУ Юлія ПАВЛЕНКО розповіла про формування молочного типу у молочних та комбінованих порід.

Присутні мали можливість дізнатися про генетичний потенціал Сумського селекційного центрі від Дар’ї ГЕРМАН, головного зоотехніка-селекціонера Сумського селекційного центру.

Дякуємо присутнім за активну участь в обговореннях і дискусіях. Сподіваємося, такий обмін досвідом є цікавим і необхідним для Ваших теоретичних досліджень або практичного застосування. СНАУ радий бути майданчиком для проведення зустрічей, що об’єднують представників влади, науки та бізнесу.

Підписуйтесь на нас у соцмережах:

Telegram https://t.me/sumy0542

Instagram https://www.instagram.com/0542.ua/

Facebook https://www.facebook.com/0542inua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...