• Головна
  • У Сумах за численні порушення оштрафували заклад, який здійснює виробництво і реалізацію суші
14:06, 27 березня 2023 р.

У Сумах за численні порушення оштрафували заклад, який здійснює виробництво і реалізацію суші

Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області нагадує операторам ринку, які здійснюють свою господарську діяльність у сфері обігу харчових продуктів, що з 7 березня 2023 року набув чинності наказ Мінагрополітики України №159 від 10.02.2023 «Про внесення змін до Переліку підстав для здійснення позапланових заходів державного контролю за дотриманням законодавства про харчові продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин на період воєнного стану».

Однією зі змін в переліку підстав для здійснення позапланових заходів державного контролю – є звернення фізичної особи (фізичних осіб) про порушення що причинило шкоду її (їхнім) правам, законним інтересам життю чи здоров’ю, навколишньому природному середовищу чи безпеці держави з доданням документів чи їх копій що підтверджують порушення (за наявності).

Так, на підставі неодноразових звернень громадян спеціалістами відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Сумського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумські області був проведений позаплановий захід у формі інспектування одного з закладів громадського харчування, який здійснює виробництво і реалізацію суші. В ході заходу було виявлено ряд порушень Закону України №771 «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» стосовно гігієнічних вимог виробництва та обігу харчових продуктів.

Спеціалістами управління проведено вилучення харчових продуктів (інгредієнтів) для виготовлення суші невідомого походження (без належного маркування). На підставі матеріалів перевірки оператору ринку вручено припис для усунення порушень вимог законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин. Також складено протокол про порушення Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин». Матеріали справи передані для прийняття рішення, щодо винесення постанови про накладання штрафу відповідно до п.1 ч. 1 ст. 65 Закону України від 18.05.2017 № 2042-V-ІІІ «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин». Відповідальність за цією статтею для ФОП складає шість мінімальних заробітних плат.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...