Як дебетова картка допоможе заощадити кошти

Усі ми не раз зустрічали класичні поради із заощаджень та грамотного управління особистими фінансами, які говорять, що отриманий дохід необхідно розподіляти на окремі частини, одну з яких обов’язково відкладати. Раніше для цього використовували окремі конверти, однак, сьогодні, коли ми отримуємо дохід переважно на банківські картки, логічно, що конверт з готівкою нам тепер замінює дебетова карта. Як правильно обрати банківські картки та використовувати увесь їхній функціонал, щоб вигідно витрачати та вигідно зберігати кошти, ми розглянемо далі в нашій статті.
Скільки банківських карток потрібно
З одного боку, чим більше карток маєте, тим більше різноманітних банківських пропозицій будуть вам доступні. За статистикою, на одного дорослого американця в середньому припадає 3 активні банківські картки, а на одного українця – 2. Ми теж поступово відкриваємо для себе переваги використання кількох банківських карток з різними умовами. Для прикладу, великі роздрібні банки пропонують зручні платіжні картки та багатофункціональний інтернет-банкінг, однак в них ви навряд чи знайдете високі ставки за депозитами або проценти на залишок за карткою.
З іншого боку, маючи багато банківських карток, потрібно пам’ятати тарифи за кожною карткою і навіть більше – постійно слідкувати за їхніми змінами, особливо, якщо це не просто дебетова карта, а карта з відкритим кредитним лімітом.
Отже, і в кількості карток має бути золота середина. Важливо, щоб в розпорядженні була окрема дебетова карта для щоденних поточних витрат та окрема дебетова картка для накопичень. Кожна з цих карток має абсолютно різне призначення, а отже різний функціонал та критерії вибору.
На сьогодні для стандартної дебетової картки банківські установи в своїй більшості пропонують безкоштовне відкриття, обслуговування, поповнення та безготівкові розрахунки, та все ж обов’язково перевіряйте ці умови перед оформленням. У даній статті ми не будемо розглядати ці тарифи, прийнявши за умовчанням, що ці послуги безкоштовні, а зупинимось на ключових відмінностях даних карток і критеріях їхнього вибору.
Банківська платіжна картка
Найперше у вас має бути банківська платіжна картка, яку ви використовуєте для щоденних витрат: купівлі продуктів, косметики та побутової хімії, бензину, оплати комунальних послуг та інших невеликих щоденних витрат. Ключова функція такої картки, яка дозволить зекономити, – це кешбек, тобто повернення вам певної суми від витрачених коштів. Зазвичай, банки нараховують різний кешбек на різні категорії оплат, які ви обираєте і підключаєте щомісяця.
Критерії вибору платіжної картки:
- Вигідний кешбек
- Безкоштовна сплата комунальних платежів
- Можливість підключити до Google Pay та Apple Pay для зручних розрахунків
Дебетова картка для заощаджень
Дебетова картка з відсотками на залишок також обов’язково має бути в гаманці. Це той самий «конверт», в який ми відкладаємо частину свого щомісячного доходу, наша фінансова подушка. І така картка для заощаджень дозволяє «подушці» рости не лише від наших регулярних поповнень, але й завдяки відсоткам на залишки. Тож логічно, що при виборі даної картки ключовий критерій – це проценти на залишок за карткою. Зазвичай для такої картки банківські установи встановлюють розмір відсотків на залишки в залежності від суми залишку: чим більше коштів на картці – тим вищу дохідність отримуєте. До речі, це також стимулює нас більше відкладати.
Критерії вибору картки для накопичень:
- Проценти на залишок за карткою, а також рівень депозитних ставок в обраному банку
- Можливість безкоштовного виводу коштів – зняття в банкоматах або перекази за довільними реквізитами
- Зручність поповнення картки
Отже, якщо в вашому гаманці будуть дві банківські картки – картка для щоденних розрахунків з вигідним кешбеком та картка для накопичень вигідними відсотками, це дозволить вам просто та зручно примножувати ваші заощадження.