• Головна
  • Вартість коронки на зуб та коли вона потрібна
Новини компаній
08:12, 15 березня

Вартість коронки на зуб та коли вона потрібна

Новини компаній

Знаєте, що не кожен зруйнований більш ніж наполовину зуб, треба видаляти? Його можна врятувати в навіть, здавалось би, безвихідній ситуації. Якщо його не можна вилікувати іншими методами, тоді допоможе коронка - це ідеальний спосіб відновити сильно пошкоджений зуб.

Коронка - це штучна конструкція якою реставрують зруйнований зуб зі здоровим корінням. І хоч конструкція штучна, вона виглядає натурально, на відміну від інших способів протезування. Тож це надійний метод продовжити життя здорового, але пошкодженого зуба і зберегти натуральний вигляд посмішки. Коронки на зуби ціни хоч і різниться по всій країні, проте є доступною для пацієнтів.

Лікар продіагностує коріння хворого зуба, щоб впевнитися в його надійності. Якщо воно міцне й здорове - видаляти його не треба, достатньо зверху накрити «ковпаком». Отже, можна обійтися без імплантації нового зуба, що складніше та потребує більше грошей і часу.

Вартість коронки на зуб та коли вона потрібна, фото-1

Коли треба поставити коронку на зуб

Найперше, лікар повинен продіагностувати всю ротову порожнину пацієнта. Переважно такі протези встановлюють при руйнуванні більше, ніж на 40%. Також тоді, коли здорова частина теж має шанси відламатись. Якщо зуб пошкоджений настільки, це провокує багато проблем:

  • псується естетичний вигляд посмішки;
  • порушується дикція;
  • ускладнюється процес пережовування їжі;
  • провокується сильніше руйнування зуба.

Тож, щоб уникнути таких проблем, лікарі встановлюють «ковпаки» на пошкоджені зуби пацієнтів. Основна функція яких - запобігти подальшому руйнуванню і зміщенню «сусідів». Вони зовні нічим не відрізняються від справжніх. Вони мають такий же колір, форму і виконують всі необхідні функції здорових.

Щоб встановити такий протез, треба відвідати кабінет стоматолога не один раз, але це того вартує. Після отримання результатів діагностики від лікаря зуб треба повністю вилікувати. Тоді лікар знімає зліпок частини зубного ряду для того, щоб новий зуб був максимально реалістичним та не викликав дискомфорту. Потім у лабораторії виготовляють потрібний елемент правильної форми й відтінку, згодом його встановлюють пацієнту.

Як залежить ціна коронки від матеріалу

Якщо раніше протезувати зруйновані елементи можна було лише за допомогою різних металів, то зараз для пацієнтів є більший вибір. Тепер можна поставити коронку на зуб, яка зовні нічим не відрізнятиметься від “рідного”. Їх можна встановити на будь-який зуб: фронтальний чи жувальний. Але від розташування в ротовій порожнині залежить те, з якого матеріалу їх варто виготовляти:

  • металеві;
  • керамічні;
  • цирконієві;
  • пластмасові.

Металеві протези найбільш надійні, тому їх варто використовувати для жувальних зубів. Строк служби таких - від 15 років. Також вони можуть бути покриті шаром кераміки для більш натурального вигляду. Вони є дешевшими від інших, проте поступаються своїм зовнішнім виглядом, адже не є прозорими. Окрім цього, метал може викликати в когось алергічну реакцію.

Керамічні «ковпаки» переважно встановлюють на фронтальні зуби. Вони світлі та естетичні. Вони не викликають алергічної реакції, але не є такими міцними, як метал. Термін служби таких доволі довгий - до 15 років.

Цирконієві коронки - найбільш подібні до “рідних”, але найдорожчі. Їхня перевага в тому, що їх можна ставити і на фронтальні, і на жувальні зуби. Носити їх можна вічність, адже вони стійкі до будь-якого впливу. Крім цих, існують пластмасові протези, проте вони тимчасові. Їх встановлюють на час виготовлення постійних. Вони в цей період захищають пошкоджені зуби від можливих уражень.

Як зрозуміти з яких матеріалів вибрати коронку? Лікар допоможе обрати найкращий варіант для кожного випадку індивідуально. Також лікар звертатиме увагу на яку вартість ви розраховуєте. Вартість коронки на зуб залежить від матеріалу, який використовують, кількості зубів, які потребують лікування і протезування та від обсягу роботи стоматолога. Не забувайте, що коронка буває єдиним ідеальним варіантом розв’язання проблеми й допоможе знову посміхатися сміливо. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...