• Головна
  • У «Сумиобленерго» пояснили, чому на вихідних графік +4/-2, а у будні -4/+2
09:43, 3 лютого 2023 р.

У «Сумиобленерго» пояснили, чому на вихідних графік +4/-2, а у будні -4/+2

Енергетична система країни – це цілісний механізм, який зазнає постійних ракетних атак та значних руйнувань з боку рф. Внаслідок масованих ракетних ударів агресора по енергетичній інфраструктурі України зруйновано 40% енергосистеми. Такі масштабні пошкодження є складними та потребують значних матеріальних ресурсів і часу на їх відновлення. Крім того, на тимчасово окупованих територіях залишилася низка електростанцій, зокрема найбільша в Європі Запорізька АЕС, із загальною встановленою потужністю 12 634,8 МВт. Щодня зазнають обстрілів і прикордонні райони Сумщини.

Внаслідок цих обставин, в енергосистемі України виник дефіцит потужності генерації, що не забезпечує більшість регіонів країни необхідним навантаженням. Для поліпшення ситуації – зменшення дефіциту, підтримки населення та економіки країни в цілому, по всіх регіонах проводяться вимкнення електроенергії.

Енергетики докладають чимало зусиль, щоб відключення електроенергії тривали не більше 4-х годин, проте в окремих випадках через масштабність пошкоджень енергооб’єктів, складності виконання ремонтних робіт, електропостачання може бути відсутнім більш тривалий час.

Графіки відключень формуються операторами системи розподілу у відповідності до команд НЕК Укренерго. НЕК Укренерго, виходячи із можливостей генерації енергосистеми,надає ліміти потужності для кожної області країни, без виключення. Величина лімітів, які встановлює НЕК Укренерго залежить від потужності генерації та не залежить від потреб споживачів.

Сьогоднішнійліміт споживання для Сумської областіскладає максимум – 207 МВт. Крім того, у зв'язку із складною ситуацією в енергосистемі, кожна область отримує ліміти погодинно, із невеликим збільшенням в часи "пікового" споживання, та зменшенням вранці та вночі. Тобто, протягом доби, в середньому, ця цифра може коливатись від 195 до 207 МВт.Цей обсяг покриває орієнтовно половину потреб споживачів міста Суми та Сумської області. До того ж, із цих 207 МВт потужності,близько 101 МВт – складає навантаження об'єктів критичної інфраструктури, які не вимикають, - це підприємства, які забезпечують водопостачання та газопостачання, теплопостачання, зв'язок, та 48,4 МВт – об'єкти життєзабезпечення, серед яких лікарні, поліція, підрозділи МНС, військові, підприємства, які здійснюють замовлення для оборони країни, пекарні.

Тобто, при формуванні графіків погодинних відключень, для забезпечення електроенергією побутових споживачів залишається приблизно 57,6 МВт – а цієї величини потужності не вистачає навіть для забезпечення споживачів однієї черги (для підключення однієї черги необхідно близько 70,5 МВт). Саме тому, АТ "Сумиобленерго" змушене застосовувати ГПВ у режимі -4/+2, тобто вимикати 2 черги одночасно.

У вихідні, святкові дні та вночі, коли навантаження на енергосистему знижується, а підприємства не працюють, у АТ "Сумиобленерго з'являється можливість більше постачати електроенергії населенню, тому, тимчасово, вводити режим ГПВ +4/-2 (вимикати лише одну чергу), або зовсім відмовитись від відключень.

На даний час ситуація складна, але цілком контрольована.

Не перший місяць нам всім доводиться жити у нових та зазвичай некомфортних реаліях - за відсутності світла. Реакція на вимкнення світла у деяких споживачів негативна. Головною "ареною" для виплеску негативу є коментарі у соціальних мережах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...