У прокуратурі обговорили питання забезпечення безпеки дорожнього руху у сфері автоперевезень

У прокуратурі Сумської області відбулася міжвідомча нарада, на якій її учасники обговорили стан додержання законодавства щодо забезпечення безпеки дорожнього руху у сфері автоперевезень та прокурорського нагляду з цих питань. У ній взяли участь міський, районні, міжрайонні, спеціалізовані прокурори, начальники територіальних підрозділів ДАІ області.

У своєму виступі на нараді виконувач обов’язків прокурора області Сергій Кулинич наголосив, що при збільшенні чисельності автоперевізників, обсягів та інтенсивності перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, у цій сфері наявна низка проблемних питань, вирішення яких потребує вжиття додаткових узгоджених заходів.

Далі Сергій Кулинич навів кілька цифр, які не можуть не тривожити. Так, за 6 місяців поточного року на автодорогах області скоєно 1011 дорожньо-транспортних пригод, з яких 267 з травмованими, у яких 39 осіб загинули та 334 отримали поранення. Це помітно більше, ніж за цей же період минулого року. При цьому за участі пасажирського автомобільного транспорту зареєстровано 50 ДТП, з яких 19 пригод з потерпілими – 34 людини отримали поранення. З вини водіїв автобусів скоєно 17 ДТП, де 3 особи отримали поранення.

Незважаючи на такий стан, діяльність спеціально уповноважених органів державного контролю не повною мірою забезпечує поліпшення стану додержання вимого законодавства у сфері безпеки дорожнього руху. Працівниками управління Укртрансінспекції в області контрольні повноваження застосовуються вкрай неефективно, що, в свою чергу, в одних випадках призводить до послаблення контролю за діяльністю суб’єктів, які здійснюють перевезення автомобільним транспортом, в інших – до невиправданого та безпідставного втручання у їх господарську діяльність.

Не повною мірою управлінням використовуються повноваження щодо проведення рейдових перевірок, викликає зауваження їх низька результативність. Неналежним чином виконуються функції щодо запобігання та пофілактики аварій за участі ліцензованого транспорту.

Чимало претензій у прокуратури, сказав далі С. Кулинич, до роботи органів ДАІ в області. Послаблений контроль за діяльністю суб’єктів господарювання, з вини водіїв яких допускаються ДТП. Здійснення перевірок пасажироперевізників характеризується хаотичністю, без урахування стану транспортної дисципліни в автогосподарствах. Поширеними порушеннями в роботі територіальних підрозділів ДАІ є відсутність належного контролю за станом усунення виявлених порушень, які зазначають у внесених інспекторами приписах. Непоодинокі факти погодження органами ДАІ паспортів маршрутів, що розроблені із явними порушеннями встановлених вимог, та які виявлені під час перевірок.

Не повною мірою забезпечено виконання вимог законодавства про автомобільний транспорт органами виконавчої влади та місцевого самоврядування. З грубими порушеннями проводяться конкурси із перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування. Насамперед це стосується Роменської, Лебединської та Охтирської міських рад. Відсутнє реагування на численні факти перевізниками, на які місцевим органам виконавчої влади вказується управлінням Укртрансінспекції, питання з такими перевізниками не вирішується. В першу чергу це стосується обласного центру.

Викликає зауваження стан виконання місцевими органами виконавчої влади і місцевого самоврядування вимог ст. 6 Закону України «По автомобільний транспорт» в частині обов’язку щодо утримання дорожньо-вуличної мережі.

Наголосив Сергій Кулинич і на необхідності істотного посилення прокурорського нагляду у цій сфері. Належну увагу прокурори повинні приділяти стану дотримання трудових прав працівників галузі автомобільних перевезень, режиму їх праці та відпочинку, оформленню трудових відносин.

В роботі наради взяв участь і виступив виконувач обов’язків голови Сумської обласної державної адміністрації Віктор Чернявський.

За результатами міжвідомчої наради прийнято відповідну постанову, яка передбачає низку додаткових узгоджених заходів, спрямованих на усунення недоліків.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

адреса
Завтра, 22 мая, некоторые улицы г. Сумы и с. Н.Песчаное останутся без света. Плановое отключение света, по информации ПАО «Сумыоблэнерго», связано с выполнением ремонтных работ на воздушной линии электропередачи.
Общество
Сегодня, 21 мая, в Заречном райсуде Сум состоялось рассмотрение ходатайства о продлении срока действия меры пресечения в виде личного обязательства директору ООО «Горсумылифт» Евгению Костенко. Прокурор Марина Погребняк просила продолжить личные обязательства подозреваемому. По ее словам, существуют риски укрытия от суда и незаконного влияния на свидетелей. Защитник Евгения Костенко против ходатайства не возражал. Но просил суд разрешить подзащитному выезд...
Общество
Поїздка за кордон на власному авто — не така вже й ризикована справа, як це здається на перший погляд. Головне — ретельно підготувати автівку до тривалої подорожі, правильно спланувати автомобільний тур і мати всі необхідні документи: що підтверджують особу, договір обов’язкового страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів, свідоцтво про реєстрацію авто і посвідчення водія. Які саме водійські права потрібні для закордонної подорож...
Общество
На Покровский площади, вблизи аптеки №90, на троллею упала растяжка, находящаяся на балансе КП «Горсвет». В связи с этим  временно будет обесточена контактная сеть. На период работы на месте ремонтных бригад КП «Электроавтотранс» и работников с КП «Горсвет», движение троллейбусов будет остановлено в обоих направлениях. После восстановления питания в сети, троллейбусы некоторое время будут курсировать с отклонениями от расписания.
Общество
Сегодня, 21 мая, исполком Сумского горсовета принял решение «О внесении изменений в решение исполнительного комитета от 21.06.2016 № 332« Об организации перевозки пассажиров на постоянных городских автобусных маршрутах г. Сумы». Речь идет об уменьшении количества маршруток на маршруте № 9 (Добровольная - Прокофьева). Отныне вместо 13 там будут ездить только 5 маршруток.
фото
20 мая группой пиротехнических работ Межрегионального центра быстрого реагирования Государственной службы Украины по чрезвычайным ситуациям в Сумской области (г. Ромны), проведены работы по обезвреживанию 5-х 75-мм артиллерийских снарядов, 25-и 50-мм минометных мин, 37-и детонаторов 2-х 82-мм минометных мин и 3-х 76-мм артснаряда, которые ранее обнаружили в Роменском и Ахтырском районах. Опасные предметы были вывезены в специально отведенное место и уничто...
Криминал
По ходатайству прокуратуры Сумской области задержанному по подозрению в незаконном обороте наркотических средств в понедельник, 20 мая 2019, избрана мера пресечения в виде содержания под стражей с возможностью освобождения под залог в размере 153 тыс. грн. Напоминаем, что под процессуальным руководством прокуратуры Следственным отделом УСБУ в Сумской области при оперативном сопровождении сотрудников Межрайонного оперативно-розыскного отдела ОРУ Восточного...
Общество
С 10 мая по 24 июня 2019 на магистральных тепловых сетях северной части города, которая обеспечивается тепловой энергией от котельной Северного промузла, будут проводиться поэтапные испытания повышенным давлением (16 кгс / см2) магистральных и (12 кгс / см2) распределительных тепловых сетей. В связи с поэтапным испытанием горячее водоснабжение будет прекращено с 27.05.2019 по 09.06.2019 по магистрали № 6 и № 3 в районе улиц Труда, Ремесленной, Металлургов,...
Общество
Сумской гидрометцентр «Сумской областной центр по гидрометеорологии» сообщает, что 22 мая на Сумщине ожидается изменение погодных условий. «Атмосферный фронт циклона принесет кратковременные дожди с грозами, днем местами по области град, ветер будет преобладать юго-восточный умеренный, днем во время грозы местами шквалы 15-20 м / с. Температура ночью +10 .. + 15, днем +21 .. + 26», - говорится в сообщении.