• Головна
  • Зрозуміти фізику: книги, поради, блоги
Новини компаній
10:12, 6 грудня 2022 р.

Зрозуміти фізику: книги, поради, блоги

Новини компаній

У школі вчителі завжди переконують учнів, що саме їхній предмет – найважливіший. Обрати, який з них найбільше знадобиться, доведеться самому, але слід пам’ятати, що знання з кожного предмета розширюють світогляд та можуть знадобитись в подальшому житті. Не стала виключенням і фізика – наука, завдяки якій у нас є світло вдома, можливість пересуватись транспортом та різні інші корисні речі. Фізика часто зустрічається в інших науках: географії, астрономії, геології тощо. Фізика – це буденні речі, на які ми можемо навіть не звертати уваги. Наприклад, глянути на своє відображення в дзеркалі зранку – одразу кілька фізичних процесів. Це і гравітація, і рух, і відображення в дзеркалі. Втім, часто фізиці приділяють небагато уваги в школі. Воно й не дивно: в основному всі вчать саме ті предмети, які їм потрібні для вступу. Та і рівень вчителів іноді буває досить низьким. Виправити це можна завдяки літературі або заняттям з репетитором.

Зрозуміти фізику: книги, поради, блоги, фото-1

Підготовлено за підтримки маркетплейсу Букі

Топ книг, які спонукають вчити фізику

Сім основних уроків з фізики

Автор книги – Карло Ровеллі. Така книжка підійде тим, хто мало розуміється на фізиці або взагалі нічого не знає. В посібнику описуються основи фізики в 7 частинах (уроках):

  • Загальна теорія відносності Альберта Ейнштейна.

  • Квантова механіка.

  • Космос як архітектура Всесвіту.

  • Елементарні частки.

  • Квантова гравітація.

  • Ймовірність існування чорних дір та їхнього випромінювання.

  • Роздуми автора, чи можливо завдяки фізиці пояснити наше існування.

Несамовита фізика. Піца, вино і надпровідність

Автори книги – Андрій Варламов та Лев Асламазов. Підійде для початківців, адже в книзі досить просто пояснюються деякі фізичні процеси, які зустрічаються в побуті. Наприклад, чому зварені яйця необхідно класти в холодну воду, як саме грати на склянках, через що закладає вуха тощо. Прочитавши книгу ви зможете побачити світ очами фізика – навіть найелементарніші процеси.

Як все працює. Закони фізики в нашому житті

Автор – Луїс Блумфілд. Книга також підійде початківцям, оскільки в ній пояснюються фізичні процеси, які нас оточують. Зокрема, прочитавши, ви розумітимете, чому не можна ставити металеву миску в мікрохвильовку або про різницю між макіяжем, зробленим при штучному та природному освітленні.

На лужку Ейнштейна. Що таке ніщо, і де починається все

Автор – Аманда Гефтер. Книга поєднує в собі роз’яснення деяких явищ та історію двох персонажів – юної та дорослої Аманди. Основою став випадок у її дитинстві – в 15 років батько запитав дівчину, чи можливо уявити ніщо. Це питання змінило її життя – Аманда стала вивчати сучасну фізику, розуміти суть формул. В книзі переплітаються історія про мандрівку батька з донькою у найдальші точки Всесвіту, а також щоденник підлітка та міркування дорослого.

Додаткові можливості вивчати фізику

Звичайно, що просто прочитавши одну-дві книжки, ви не знатимете всі основи фізики – для цього принаймні потрібно знати формули. Але це великий крок на шляху вивчення цього предмета, адже вони покликані, аби зацікавити вас продовжувати вивчення. Найкращий спосіб навчання, звичайно ж, з вчителем. Дуже круто, якщо це репетитор – у школі викладачі не завжди зацікавлені у «розжовуванні» теми та не мають часу пояснювати комусь одному.

Тож навіть у важких умовах можна домовитись про додаткові заняття. Знайти можливість завжди можливо, наприклад заняття онлайн. Для того, щоб це було ефективно, необхідно, аби дитина мала режим занять – наприклад, 2 уроки на тиждень. Режим буде змушувати більше концентруватись на навчанні. Але найголовніше – дитині має бути цікаво. Поясніть, що це може бути таке саме хобі, як співи, заняття спортом тощо. І підштовхуйте до навчання – це може бути неймовірно захоплюючий процес.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#BUKI #Букі #Буки
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...