• Головна
  • У Сумах надаватимуть психологічну допомогу людям, травмованим війною
14:16, 23 листопада 2022 р.

У Сумах надаватимуть психологічну допомогу людям, травмованим війною

У Сумах відкрився Центр психічного здоров'я та психосоціальної підтримки. Його мета — допомагати людям, які потребують психологічної консультації внаслідок війни.

На презентацію нового Центру психічного здоров'я у Сумах пришли представники організацій, зацікавлені у психологічній підтримці для своїх підопічних, пише Суспільне.

У Сумах надаватимуть психологічну допомогу людям, травмованим війною, фото-1

Зокрема, Ксенія Гриник, керівниця сумського гуманітарного штабу.

У Сумах надаватимуть психологічну допомогу людям, травмованим війною, фото-2

Вона розповідає: серед людей, які до них приходять, за бажанням отримати матеріальну допомогу, ховається потреба в спілкуванні, у якісній консультації спеціаліста.

У Сумах надаватимуть психологічну допомогу людям, травмованим війною, фото-3

"Особисто у мене, як у керівника, постає питання, чи є в Сумах якісні працівники, психологи, які можуть надавати допомогу родинам, в яких зараз чоловіки як військові перебувають на війні, а потім повернуться, і чи не завдаватимуть шкоди наші герої своїм жінкам, своїм дітям, тому що вони прийдуть вже з травмами", — каже Ксенія Гриник.

У Сумах надаватимуть психологічну допомогу людям, травмованим війною, фото-4

Директорка центру "Берегиня" Інна Галіченко розповідає, що в її підопічних інша проблема. Багато з них не мають можливості виходити з дому і мають зараз дуже складний психологічний стан.

У Сумах надаватимуть психологічну допомогу людям, травмованим війною, фото-5

"Це люди старшого віку, у яких брати і сестри проживають саме в Росії, і на сьогодні цей момент початку війни вони не можуть зрозуміти. Вони кажуть, що пережили Другу світову війну, але не можуть зрозуміти цю війну. Розпад самої особистості, всередині нерозуміння, як жити далі, як спілкуватися з рідними, які на сьогодні не йдуть на контакт", — говорить Інна Галіченко, директорка Сумського міського центру соціального обслуговування "Берегиня".

Пані Інна каже, що таким людям потрібно надавати допомогу вдома. Сумський центр психічного здоров'я має таку можливість, зазначає його координаторка Оксана Іванцова:

“Тут можна отримати послугу стаціонарно, ти приходиш — ми проводимо тут групи, індивідуальні консультації, дорослі, дитячі, тренінги. І це мобільні бригади, які мають можливість виїжджати в райони нашої області”.

Мобільна бригада працює з липня, а сам центр відкритий з 1 жовтня. На сьогодні його послугами скористалися понад 500 осіб.

"Направляють соціальні служби, лікарі, ми працюємо і з лікарями, ми надаємо їм психоедукаційні послуги та тренінги з відновлення", — розповідає Марія Холоша, адміністраторка Центру психічного здоров'я та психосоціальної підтримки.

В центрі є дитячий та сімейний психологи, спеціаліст психосоціального супроводу, травмотерапевт. Сімейний психолог Анна Овруцька каже, що основні проблеми, з якими приходять люди — це переживання нового досвіду, пов'язаного з війною.

"Втрати різні: від майна — до втрат близьких людей. Дуже важко людям самим з цим справлятися. Людина хоче уявити, прийняти, як їй жити далі. Ми та підтримка, яка дасть людині поняття, як їй йти далі, що робити", — говорить Анна Овруцька, сімейний психолог.

Всі послуги центру — безплатні. Він діє за фінансової підтримки уряду Німеччини, в рамках проєкту "Психічне здоров'я та психосоціальна підтримка постраждалих від конфлікту в Україні".

Записатися на прийом або викликати мобільну бригаду можна за телефоном: 050-542-05-05 або прийти в Центр за адресою: Суми, вулиця Соборна, 38.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...