• Головна
  • У Сумах підписали лист про наміри щодо впровадження підтримки міста Швейцарією
17:25, 5 жовтня

У Сумах підписали лист про наміри щодо впровадження підтримки міста Швейцарією

Очільник сумської громади Олександр Лисенко та представниця гуманітарного офісу Швейцарської гуманітарної допомоги Івон Мюллер підписали лист про наміри щодо впровадження підтримки міста Суми Швейцарією.

У листі йдеться про те, що з початком повномасштабної російська військової агресії частина Сумської області була окупована, а Суми перебували в оточенні ворожих військ під обстрілами з важкої артилерії та авіації. Через це різні інфраструктурні об’єкти в громаді пошкоджені чи зруйновані. До переліку постраждалого майна входить і система водопостачання та водовідведення. Поштовхи під час детонації, обстріли та пересування важкої артилерії негативно вплинули на цю критично важливу інфраструктуру. Саме тому, з метою покращення умов життя мешканців Сумської МТГ, Посольство Швейцарії в Україні обрало партнером для надання допомоги КП «Міськводоканал».

У рамках цієї співпраці планується впровадження проєктів, метою яких є підтримка відновлення різних об’єктів комунального підприємства та інфраструктури СНАУ.

Олександр Лисенко повідомив, що ві громаді постійно працюють над пошуком різних грантових можливостей, адже в умовах війни бюджетні кошти дуже обмежені: «Багато проєктів ми шукаємо самі. Коли ж до нас звертаються донори, ми надаємо всю необхідну інформацію, опрацьовуємо можливі проєкти, проводимо зустрічі. І от наразі ми знову працюватимемо над своїм розвитком, це вже наша друга зустріч зі швейцарськими партнерами».

Він також зазначив, що наразі разом зі швейцарцями працюватимуть над ремонтом комунікацій КП «Міськводоканал», хоча в перспективі є й розробка довготривалих проєктів: «Ми говоримо про відновлення мереж водовідведення та водопостачання, ремонт та будівництво свердловин. А також значну роботу потрібно провести на наших очисних спорудах. Це важливий проєкт для громади, дуже енергоємний, адже для його реалізації необхідна велика сума коштів. Складно відремонтувати їх за бюджетні кошти, не менш складно – в період війни. Але допомога, яка нам зараз пропонується, – саме та, яку ми й очікуємо. Дякую за це партнерам, які зголосилися допомогти нашій громаді».

Платформою для залучення таких проєктів був і залишається департамент фінансів, економіки та інвестицій. Співпрацюватиме з Посольством Швейцарії в Україні в рамках цієї ініціативи департамент інфраструктури міста. Лист про наміри набув чинності з моменту підписання та діятиме до 31 травня 2023 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...