• Головна
  • Сумський НАУ підписав Велику Хартію Університетів
фото
16:14, 29 вересня 2022 р.

Сумський НАУ підписав Велику Хартію Університетів

фото

З 14 по 16 вересня у найстарішому навчальному закладі світу Університеті Болоньї відбулося урочисте підписання оновленої Великої Хартії Університетів (Magna Charta Universitatum). Ректори і проректори з 60 університетів, що представляли 40 країн світу, поставили свої підписи під документом, що визначає тренди в світовій освіті і науці. Серед підписантів хартії і Сумський національний аграрний університет, який представляв проректор з наукової та міжнародної діяльності Юрій ДАНЬКО.

Magna Charta Universitatum — це документ, який 18 вересня 1988 року підписали 388 ректорів університетів з усього світу у день 900-річчя Болонського університету. Він містить принципи академічної свободи та інституційної автономії та є орієнтиром для ефективного управління та саморозуміння університетів у майбутньому. У 2018 році було сформовано багатонаціональну групу для перегляду Великої Хартії Університетів у контексті змін в університетах та середовищі, в якому вони функціонують. Оновлена хартія MCU нічого не вилучає з первинних фундаментальних цінностей, які підписали університети. Вона покликана реагувати на сучасні виклики та проблеми, що відбуваються у світі.

Напередодні підписання документу відбулася дводенна конференція «Взаємодія університетів з суспільством у часи турбулентності». Ректори провідних університетів світу представили своє бачення реагування на такі виклики сьогодення як пандемія, зміна клімату, а також війна, яка сьогодні триває в Україні. Кожен доповідач під час свого виступу засуджував віроломний напад російської федерації і наголошував, що сьогодні світ повинен об’єднатися проти країни агресора.

16 вересня відбулася офіційна церемонія підписання. Шістдесят ректорів та проректорів почергово поставили свій підпис під документом, чим засвідчили початок нового етапу розвитку світової освіти.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...