• Головна
  • У Сумах формат навчання школярів визначать разом з батьками учнів
09:17, 11 серпня 2022 р.

У Сумах формат навчання школярів визначать разом з батьками учнів

Формат навчання в закладах загальної середньої освіти Сумської міської тергромади, які можуть працювати в умовах воєнного стану, визначать після проведення загальношкільних батьківських зборів.

Про підготовку до нового навчального року та можливі варіанти організації навчально-виховного процесу розповіли очільник громади Олександр ЛИСЕНКО, його заступник Станіслав ПОЛЯКОВ та начальник управління освіти і науки Неля ВЕРБИЦЬКА.

Станіслав Поляков нагадав, що розпорядженням голови громади була створена комісія, що перевіряла укриття в освітніх закладах на відповідність певним нормам та стандартам. За результатами перевірок склали акти рішень по кожному навчальному закладу.

Рекомендовано до навчання в умовах воєнного стану, за умови усунення недоліків, 17 закладів освіти: вісім загальної середньої освіти, сім дошкільної та два позашкільної освіти (з метою безпеки номери закладів не розголошуються, тому детальну інформацію можна дізнатися у вчителів чи вихователів або в керівництва закладу). Тільки в цих закладах можливий варіант впровадження офлайн або змішаного формату, але тільки після повного виконання списку необхідних робіт і за згодою батьків. Заклади, яких немає в списку рекомендованих, розпочати навчальний рік планують виключно в онлайн-форматі.

Олександр Лисенко зазначив, що думка батьків буде визначальним фактором при ухваленні рішення щодо формату навчання у рекомендованих школах: «Рішення прийматиметься разом з батьками, адже ми турбуємося про безпеку дітей. Якщо батьки захочуть, щоб їхня дитина навчалася з використанням офлайн-формату, ми будемо вирішувати це питання, чекати рекомендацій від обласної військової адміністрації та зважати на рішення комісії. А якщо батьки вирішили, щоб дитина здобувала освіту онлайн, ми забезпечимо якісний процес. Але все ж вирішальне слово за батьками».

Планується, що наступного тижня директори шкіл разом із класними керівниками проведуть загальношкільні очні батьківські збори. Батькам покажуть стан найпростіших укриттів та продемонструють, яким чином відбуватиметься евакуація під час тривоги.

Щодо садочків, там теж можна буде говорити про приймання дітей лише після повного виконання зазначених комісією робіт.

З бюджету громади вже спрямували кошти на виготовлення проєктно-кошторисної документації на приведення до відповідних норм і вимог підвальних приміщень і тирів у дев’яти закладах загальної середньої освіти.

У нерекомендованих закладах освіти також проводяться роботи щодо усунення виявлених недоліків.

Також у цьому питанні управління освіти і науки співпрацює з різними міжнародними організаціями. Так, сім шкіл отримають від благодійного фонду AVSI Foundation по п’ять тисяч доларів для проведення в укриттях ремонтних робіт. Також ця організація проводить тренінги для вчителів щодо психологічної підтримки учнів і підготувала 1000 рюкзаків для дітей із малозабезпечених сімей. А школи № 22 та № 25, що зазнали пошкоджень під час обстрілів, отримають по 250 тисяч доларів на облаштування закладів від тайванського донора.

Як зазначила начальник освіти і науки Неля Вербицька, усі заклади освіти громади все ж традиційно готуються до можливого початку нового навчального року в офлайн або змішаному режимі: складають меню, роблять збір для аналізу питної води, виконують інженерно-технічні роботи.

Головна освітянка розповіла, що в новому навчальному році, за наявними даними, у закладах загальної середньої освіти навчатимуться 29713 учнів (на 423 учня менше, ніж торік). За кордоном наразі перебувають 7170 дітей. За попереднім опитуванням 3700 учнів не планують повертатися. Що стосується педагогів, за межами України перебувають 177, 16 з них не планують приїжджати.

Серед вихованців дитсадків за кордоном перебувають 1955, 187 з них не планують приїжджати. Щодо вихователів, виїхали з України 147, 71 особа планує повернутися.

За словами начальниці управління, також у закладах освіти Сумської МТГ зареєстрували 30 з-поміж ВПО. Цього року в Сумській МТГ очікували на 3214 першокласників, але наразі є 2521 заява. Реєстрація до 1-х класів триватиме до 31 серпня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...