• Головна
  • Сумська ветеринарка та кінологиня Олександра Куніченко з перших тижнів повномасштабної війни допомагає тваринам
фото
08:54, 1 липня 2022 р.

Сумська ветеринарка та кінологиня Олександра Куніченко з перших тижнів повномасштабної війни допомагає тваринам

фото

Сумська ветеринарка та кінологиня Олександра Куніченко із перших тижнів повномасштабної війни допомагає тваринам. Гуманітарний корм, безкоштовна стерилізація чотирилапих, які опинилися на вулиці, а віднедавна – й відновлення власного виробництва корму. Про об'єм робіт, зроблений за цей час, Олександра розповіла Суспільному.

Разом із Олександрою кореспонденти Суспільного привезли гуманітарну допомогу чоловіку, який годує 70 тварин.

Сумська ветеринарка та кінологиня Олександра Куніченко з перших тижнів повномасштабної війни допомагає тваринам, фото-1

Суспільне Суми

Опікунам тварин Саша активно допомагала і до війни. Після 24 лютого звернень побільшало. Олександра згадує: активно зайнятися волонтерською діяльністю та бути корисною мотивував ракетний удар по Веретинівці, за кілометр від її будинку.

Сумська ветеринарка та кінологиня Олександра Куніченко з перших тижнів повномасштабної війни допомагає тваринам, фото-2

Суспільне Суми

"Я вирішила просто хоч кормом їх забезпечити гуманітарним. Дістати їм корм. Багато власників собак та волонтерів з Європи вони звертали увагу на ситуації в Україні, хотіли допомагати. Їм потрібно було показати ситуацію в Сумах, перший тиждень квітня ми фотографували, просили надіслати фотографії тих, хто потребує корм, щоб кількість тварин була сфотографована і кожен був підписаний під конкретним власником", — каже ветеринар, кінолог Олександра Куніченко.

Сумська ветеринарка та кінологиня Олександра Куніченко з перших тижнів повномасштабної війни допомагає тваринам, фото-3

Суспільне Суми

На п’ятий тиждень війни отримали першу гуманітарну допомогу. Через те, що тварини опинилися в однакових умовах, кормом намагалися забезпечити усіх. Тож складали денний раціон на кожного. Цим аспектом Саша разом із командою волонтерів активно займалася місяць.

Сумська ветеринарка та кінологиня Олександра Куніченко з перших тижнів повномасштабної війни допомагає тваринам, фото-4

 Суспільне Суми

"Мій максимум – це 70 людей за день, а у нас їх більше було. Ми розбили місто на кураторів, і куратор обдзвонювала свій район", — говорить вона.

Однак головною проблемою лишалося те, що багато не стерилізованих тварин опинилося на вулиці.

"Після масової евакуації почали телефонувати волонтери, бабусі, з якими ми багато років співпрацюємо. Кажуть, що нові тварини потрапляють у двори, і я розумію, що ці тварини не стерилізовані. Я розумію, що це найстрашніше. Вуличних тварин ми масово стерилізували останні 3 роки. І тут — війна. Мені друзі з різних куточків світу надсилали хто нитки, хто наркоз. Поки все зібрала це, тварин зібралося у великій кількості, це навіть не сто кішок", — розповідає Олександра.

Сумська ветеринарка та кінологиня Олександра Куніченко з перших тижнів повномасштабної війни допомагає тваринам, фото-5

 Суспільне Суми

Наразі Олександра Куніченко намагається змінювати вектори своєї діяльності. Нещодавно вона відновила власне виробництво корму вдома. І хоча війна зіпсувала чимало планів, зізнається: робота сьогодні хоча б трохи допомагає відволікатися від новин про війну.

"Збиралися писати роботу в Австрії, це Інститут когнітивної біології, про поведінку тварин загалом, тобто як зробити їм максимально добре, і ми до цього йшли останній рік. Потім — війна. І мені довелося, — як із макаронів, кільки та яйця прогодувати собаку", — каже вона.

Авторка — Христина Довбня

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...